4876. Bemutatták a debreceni állatkert új szibériaitigris-kölykeit
A Debreceni Állat- és Növénykert augusztus végén született szibériaitigris-kölykei (Panthera tigris altaica) bemutatójukon 2017. október 10-én.
A Debreceni Állat- és Növénykert augusztus végén született szibériaitigris-kölykei (Panthera tigris altaica) bemutatójukon 2017. október 10-én.
Pszichológusokat, gyógypedagógusokat, lovasokat és gyógytornászokat vár az idén 20 éves Magyar Lovasterápia Szövetség 2017. október 16. és 29. között Sarlóspusztára, az immár hagyományosnak mondható lovasterápiás továbbképzésére.
Jó megfigyelő vagy csak mázlija van? Ez a macska jobban játszik itt piros, hol a pirost, mint sok embertársunk!
Szinte már hagyományként, idén ősszel kilencedik alkalommal hirdeti meg a Mars Magyarország a „Segíts a menhelyeknek!” kampányt, melynek keretében ismét az állatmenhelyek és négylábú lakóik megsegítésére siet az élelmiszergyártó vállalat.
Egyik legszebb őszi látványosság a daruk vonulása a lemenő nap fényében. Idén is már több mint 150 000 daru gyüleketik a sekély vizes éjszakázóhelyen.
Szerintem "megszabadulni" kár lenne tőle, ennél azért jobban hozzá tud nőni a családhoz egy ilyen magas intelligenciájú madár. Ha van rá lehetőség, ne állandóan egy légtérben tartsuk a kisgyermekkel, mert bár kicsi a valószínűsége, hogy bármivel (pl. psitaccosis) megfertőzi őt, de így még jobban csökkenthetjük ennek esélyét. Természetesen azért találkozhatnak, ennek mindketten örülni fognak! A volier kitűnő ötlet a tavaszi jó idők beálltától egészen az őszi fagyokig.
Gyakori, hogy az állatok ösztönösen azt eszik, amiből hiányt szenved a szervezetük. Ez persze nem maga a macskaalom, hanem a benne található kalcium. Valószínű, hogy a hiányos kalciumellátásukat próbálják így kiegészíteni. Azt javaslom, hogy vegyenek nekik macskáknak való kalcium-kiegészítő tablettát (pl. Lavet), ami megfelelő arányban tartalmazza a számukra fontos ásványi anyagokat és valószínűleg hatékonyabb is lesz, mint a macskaalom.
Szerintem ilyen fiatal korban még nem jelölgetésről van szó, egyszerűen csak nem szobatiszták még, szóval idővel meg kell, hogy szűnjön. Az ivartalanításra még korai emiatt gondolni. Csak ivarérettségük után (kb. 8-10 hónapos kor után) lehet egyébként ivartalanítani őket, de csak abban az esetben, ha pl. viselkedési problémák lépnek fel (verekedések, stb.) vagy valamiféle "női" egészségügyi gond jelentkezik, vagy esetleg fiú kerül a családba. Egy ilyen műtétnek azért van kockázata és jelentős beavatkozásnak számít egy görénynek, ezért szoktam csak indokolt esetekben javasolni. A beavatkozás ára változó, szerintem kb. 8-10 ezer forint lehet? Szerintem :) Az oltások optimális időpontjáról megoszlanak a vélemények, ha nem mennek utcára és a gazdi sem megy közéjük utcai cipővel, akkor 10-12 hetes korban is ráér elkezdeni az oltásokat.
Előfordul, hogy sohasem húzódik vissza a szoptatás után a szuka emlője az eredeti állapotra. Természetesen ez függ a felnevelt alom nagyságától és az egyedi hajlamosságtól. Nincs mit tenni, ezért plasztikázni nem érdemes őt.
Sajnos pontos válasszal nem szolgálhatok, mivel sok édesvízi cápafaj él. Szerintem a halaknak semmi bajuk nincs, mindössze az oldalvonalrendszerük színezete alakulhatott egy kicsit át.