4876. Bemutatták a debreceni állatkert új szibériaitigris-kölykeit
A Debreceni Állat- és Növénykert augusztus végén született szibériaitigris-kölykei (Panthera tigris altaica) bemutatójukon 2017. október 10-én.
A Debreceni Állat- és Növénykert augusztus végén született szibériaitigris-kölykei (Panthera tigris altaica) bemutatójukon 2017. október 10-én.
Pszichológusokat, gyógypedagógusokat, lovasokat és gyógytornászokat vár az idén 20 éves Magyar Lovasterápia Szövetség 2017. október 16. és 29. között Sarlóspusztára, az immár hagyományosnak mondható lovasterápiás továbbképzésére.
Jó megfigyelő vagy csak mázlija van? Ez a macska jobban játszik itt piros, hol a pirost, mint sok embertársunk!
Szinte már hagyományként, idén ősszel kilencedik alkalommal hirdeti meg a Mars Magyarország a „Segíts a menhelyeknek!” kampányt, melynek keretében ismét az állatmenhelyek és négylábú lakóik megsegítésére siet az élelmiszergyártó vállalat.
Egyik legszebb őszi látványosság a daruk vonulása a lemenő nap fényében. Idén is már több mint 150 000 daru gyüleketik a sekély vizes éjszakázóhelyen.
Szerintem egy kutya értéke független attól, hogy milyen! Azért szeretjük, mert kutya! (Amúgy tény, hogy a tenyésztők nem szeretik a hosszúszőrű németjuhászokat, de ez legyen az ő bajuk.) A kutya szó a fajra vonatkozik. Ezen belül (tehát a fajon belül) vannak fajták, pl. németjuhász. Így csak fajtatiszta kutyáról beszélhetünk, fajtisztáról nem, illetve minden kutya és állat fajtisztának tekinthető. (Kivéve mondjuk az öszvért. Házi feladat: miért?)
Meg kellene próbálni a kattanás helyét meghatározni, hogy melyik testrésze felől hallható a hang. Ha fájdalmat nem jelez és jókedvű, nem valószínű, hogy nagy baja van.
Mindig előre kell felmérni a lehetőségeinket ahhoz, hogy a leendő kutyánkat megfelelő körülmények között tudjuk tartani. Ha kevés az ideje, nem javaslok semmilyen kutyát. A kutyával foglalkozni kell, reggel is ki kell vinni sétára és napközben is, nem csak este. Akinek kevés az ideje, annak egy macska jobb társ, mint a kutya.
Lehet, hogy kelésgyenge (kevés volt a tojásban a tápanyag vagy nem voltak tökéletesek a keltetés körülményei), illetve kalciumhiány is okozhat ilyet. A szülőknek kellene kiegészítésképpen főtt tojást adni, összekeverve a tojás porított héjával. Illetve meg kellene próbálni etetni a fiókát is, esetleg így megmenthető.
Én kivenném. A kannibalizmus esélye fennáll, ha nem tetszik nekik valami a környezetükben. És ha nincs változás, ez megismétlődhet következő elléskor is.