4876. Bemutatták a debreceni állatkert új szibériaitigris-kölykeit
A Debreceni Állat- és Növénykert augusztus végén született szibériaitigris-kölykei (Panthera tigris altaica) bemutatójukon 2017. október 10-én.
A Debreceni Állat- és Növénykert augusztus végén született szibériaitigris-kölykei (Panthera tigris altaica) bemutatójukon 2017. október 10-én.
Pszichológusokat, gyógypedagógusokat, lovasokat és gyógytornászokat vár az idén 20 éves Magyar Lovasterápia Szövetség 2017. október 16. és 29. között Sarlóspusztára, az immár hagyományosnak mondható lovasterápiás továbbképzésére.
Jó megfigyelő vagy csak mázlija van? Ez a macska jobban játszik itt piros, hol a pirost, mint sok embertársunk!
Szinte már hagyományként, idén ősszel kilencedik alkalommal hirdeti meg a Mars Magyarország a „Segíts a menhelyeknek!” kampányt, melynek keretében ismét az állatmenhelyek és négylábú lakóik megsegítésére siet az élelmiszergyártó vállalat.
Egyik legszebb őszi látványosság a daruk vonulása a lemenő nap fényében. Idén is már több mint 150 000 daru gyüleketik a sekély vizes éjszakázóhelyen.
Ezt a ferde fejtartást sok minden okozhatja nyusziknál. Lehetséges, hogy bakteriális vagy egysejtűparazita-fertőződésről van szó. Ebben az esetben a betegség 50 százalékban gyógyítható. Sokszor viszont nem ismert a kórok, a ferde fejtartás felnőtt korra is megmarad, de az állat együtt tud vele élni.
Minden esetben érdemes az elváltozott területről bőrkaparék-mintát vetetni és elküldeni baktérium- gomba- és más egyéb parazitavizsgálatra. Ekkor ugyanis egyértelműen kiderül, mi a kórokozó, vagy éppen van-e egyáltalán kórokozó, és célirányosan lehet kezelni. Mycoplasmáról többet a SZIE-ÁOTK egzotikus osztályától vagy a parazitológiai tanszéktől lehet megtudni.
Sajnos még nem fedezték fel a rák ellenszerét, de vitaminokkal, immunerősítőkkel, antioxidánsokkal és bélflóra-regenerálókkal meg lehet erősíteni a kis állat szervezetét olyannyira, hogy idősebb korára ne alakuljon ki vagy később se legyen rosszindulatú elváltozás. A meglévő daganatok növekedését gátolja az ezüst-kolloid oldat, az immunerősitők és antioxidánsok.
A hörcsögnek 2-3 hetente egyszer érdemes lisztkukacot vagy más fehérjét adni. Ha azonban vemhes vagy szoptató hörcsögről van szó, neki heti kétszer kell fehérjét ennie, ezzel lehet ugyanis elkerülni azt, hogy az anyaállat felfalja a kicsinyeit.
Altatott állapotban meg lehet próbálni a csípőizületet visszahelyezni, és fixen lekötni, míg meg nem gyógyul. Ez az eljárás nem mindig sikeres, de érdemes megpróbálni. Ha nem jár sikerrel a beavatkozás, és fájdalmas a járás az állatnak, akkor a műtét is szóba jöhet. Abban az esetben, ha az állat mozgását nem zavarja, és nincsenek fájdalmai, akkor semmilyen beavatkozást nem igényel.