4876. Bemutatták a debreceni állatkert új szibériaitigris-kölykeit
A Debreceni Állat- és Növénykert augusztus végén született szibériaitigris-kölykei (Panthera tigris altaica) bemutatójukon 2017. október 10-én.
A Debreceni Állat- és Növénykert augusztus végén született szibériaitigris-kölykei (Panthera tigris altaica) bemutatójukon 2017. október 10-én.
Pszichológusokat, gyógypedagógusokat, lovasokat és gyógytornászokat vár az idén 20 éves Magyar Lovasterápia Szövetség 2017. október 16. és 29. között Sarlóspusztára, az immár hagyományosnak mondható lovasterápiás továbbképzésére.
Jó megfigyelő vagy csak mázlija van? Ez a macska jobban játszik itt piros, hol a pirost, mint sok embertársunk!
Szinte már hagyományként, idén ősszel kilencedik alkalommal hirdeti meg a Mars Magyarország a „Segíts a menhelyeknek!” kampányt, melynek keretében ismét az állatmenhelyek és négylábú lakóik megsegítésére siet az élelmiszergyártó vállalat.
Egyik legszebb őszi látványosság a daruk vonulása a lemenő nap fényében. Idén is már több mint 150 000 daru gyüleketik a sekély vizes éjszakázóhelyen.
Házilag valószínűleg semmit nem tud tenni, a tisztogatáson kívül. Mutassa meg állatorvosnak, ha lehet.
Vidd el állatorvoshoz, aki ultrahangos vizsgálattal meg tudja állapítani, hogy vemhes-e vagy sem.
Néhány nap diéta száraz eledellel, zöldség és gyümölcs nélkül használni szokott.
Nem szabad hagyni, hogy tele legyen kullancscsal! Amikor kullancsot találsz benne, azonnal szedd ki. Igyekezz nem belenyomni a kullancs által felszívott vért a macskába. Csak finoman fogd meg a kullancsot és egy határozott mozdulattal rántsd ki! Sürgősen vidd állatorvoshoz a cicát, mert egyrészt elkaphatott valamilyen fertőzést a kullancsoktól, másrészt a hörgést is ki kéne vizsgáltatni.
Lehet, hogy csak éppen vedlik. Ha nem a fedőszőre,hanem az az alatti, puha aljszőrzet hullik ki, akkor biztosan vedlésről van szó. Ha nem, akkor vidd el állatorvoshoz, mert a szőrhullásnak számos oka lehet.