4881. Hobbi kutya kiállítás Növényi Norberttel
A Komárom CACIB nemzetközi kutyakiállítás keretén belül 2017. október 22-én 11 órától hobbi kutya szépségverseny lesz Növényi Norberttel.
A Komárom CACIB nemzetközi kutyakiállítás keretén belül 2017. október 22-én 11 órától hobbi kutya szépségverseny lesz Növényi Norberttel.
Két kondorkeselyű (Vultur gryphus) - más néven andoki kondor - érkezett a Nyíregyházi Állatparkba; a rendkívül ritka madarak Magyarországon csak itt láthatók.
A pásztorok védőszentjének, Dömötörnek a napján véget ért az idei legeltetési szezon a Hortobágyon, az állatokat szombaton látványos behajtási ünnep keretében terelték be téli szálláshelyeikre.
Egy tülkétől megfosztott orrszarvútetemet ábrázoló kép nyerte a fődíjat az idei Wildlife Photographer of the Year (Az év természetfotósa) versenyen.
A Magyar Haltani Társaság folytatva a hagyományokat, a 2018-as évre is meghirdeti AZ ÉV HALA választást. Ismerkedjünk mge a három jelölttel!
Kedves Gazdi! Az étvágytalanság általános tünet, számtalan ok válthatja ki pl. fájdalom, láz, belszervi betegség, mint máj, vese stb. Ezt otthon nem lehet kideríteni, javaslom vigye el az orvosához. TisztelettelDr. Szaniszló Ferenc
A sántaság hátterében sok ok állhat (csont, ízület, ín, ideg sérülés), mindenképp állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, hogy pontosabb diagnózishoz lehessen jutni, hogy aztán kezelni is lehessen a bajt. Ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Az akvárium szűrésén próbáljanak javítani, hogy elkerüljék a vízminőséggel jó eséllyel összefüggő problémákat. Látatlanban nehéz kezelést javasolni, de Neptun xantachridin vagy sera baktopur javíthat a hal állapotán.
Kedves Viki! A hullámospapagáj fészekalj általában 5-7tojásból áll. Idős madaraknál, standard hullámosoknál sűrűbben előfordul, hogy csak 3-4 tojást tojnak, de erejük teljében lévő madarak meglephetik a gazdájukat akár 10db feletti tojásszámmal is. Lágyeleséget lehet házilag is készíteni (a legelterjedtebb lágyeleség reszelt sárgarépa-főtt tojás keveréke, változatosan kiegészítve ásványi anyagokkal, növényi és állat eredetű táplálékokkal), de miként a kereskedés eladója is mutatta, léteznek kész, szárított álagú készítmények is, melyeket víz hozzáadásával kell "tálalhatóvá" tenni.
Üdvözlöm, Könnyen előfordulhat, hogy vízköves a teknős páncélja.... Alapvetően nem szükséges a teknősök páncélját tisztítani. Ha mindenképpen szeretné, akkor kefével és tiszta vízzel lehet tisztítani, de szerintem felesleges, hiszen ahogyan növekszik a teknős le fogja vedleni a régi pajzsait... Üdv-Éva