4881. Hobbi kutya kiállítás Növényi Norberttel
A Komárom CACIB nemzetközi kutyakiállítás keretén belül 2017. október 22-én 11 órától hobbi kutya szépségverseny lesz Növényi Norberttel.
A Komárom CACIB nemzetközi kutyakiállítás keretén belül 2017. október 22-én 11 órától hobbi kutya szépségverseny lesz Növényi Norberttel.
Két kondorkeselyű (Vultur gryphus) - más néven andoki kondor - érkezett a Nyíregyházi Állatparkba; a rendkívül ritka madarak Magyarországon csak itt láthatók.
A pásztorok védőszentjének, Dömötörnek a napján véget ért az idei legeltetési szezon a Hortobágyon, az állatokat szombaton látványos behajtási ünnep keretében terelték be téli szálláshelyeikre.
Egy tülkétől megfosztott orrszarvútetemet ábrázoló kép nyerte a fődíjat az idei Wildlife Photographer of the Year (Az év természetfotósa) versenyen.
A Magyar Haltani Társaság folytatva a hagyományokat, a 2018-as évre is meghirdeti AZ ÉV HALA választást. Ismerkedjünk mge a három jelölttel!
Házilagos megoldás lehet paraffin fecskendezése a kloákába és masszírozás. Ha 24 óra alatt nem vezet eredményre, úgy tanácsos állatorvost felkeresni.
A magam részéről sem a szőlőt, sem a hagymát nem ajánlom. Ezeken kívül sok-sok olyan élelmiszer van, ami a kutyáknak is megfelel. Ajánlom figyelmébe Dr. Fodor Kinga: Mit egyen a kutyám című könyvét. Önmagában az, hogy a kutya mit enne szívesen, nem mérvadó. A csokoládét is szeretik, pedig nem tudják lebontani a teobromint... azaz mérgezést okozhat náluk.
Az aranyhalaknál ez egy elég jellemző tulajdonság :). Ha azon kívül, hogy hosszú normálisnak tűnik, akkor minden rendben van. Az aranyhalak anyagcseréje igen erőteljes, ezért is fontos az erős vízszűrés és a minél nagyobb akváriumok tartásukhoz (a közhiedelemmel ellentétben, ami azon alapszik, hogy egyébként igen ellenálló hal, tehát a rossz körülményeket is képes egyes esetekben meglehetősen sokáig elviselni).
Ritkán fordul elő hüllők esetében epilepszia. A vér kalciumszintjének csökkenésekor viszont gyakran alakulhatnak ki különböző mértékű izomremnegések. A "rángatózások" hátterében leginkább kalcium és D-vitamin hiány szokott szerepelni, amit legtöbbször a helytelen táplálás okoz. Javaslom mindenképp mutassa meg hozzáértő állatorvosnak a teknőst a probléma orvoslása érdekében.
A legtöbb szuka élete végéig tüzel, tehát ez nem szűnik meg ez bizonyos kor elérésével.