4886. Izgalmas szépség a brazil hamiskobra
Ez a nagytestű és robosztus faj nem a legelterjedtebb kígyó Magyarországon, de még Európában sem túl gyakori. Nagy mérete, agressziója, folytonos éhsége és enyhe mérge miatt nem ajánlom kezdőknek!
Ez a nagytestű és robosztus faj nem a legelterjedtebb kígyó Magyarországon, de még Európában sem túl gyakori. Nagy mérete, agressziója, folytonos éhsége és enyhe mérge miatt nem ajánlom kezdőknek!
Jövő év elejétől a hatóság kizárólag ún. „másodlat” lóútlevelet, illetve „helyettesítő okmányt” állít ki azokra az egyedekre, amelyeknél az azonosítás, illetve a lóútlevél kiváltás nem az előírt határidőkön belül történik. Az ezen okmányokkal rendelkező lovakat automatikusan kizárják az emberi fogyasztásra vágható állatok köréből.
Megtaláltuk az idei év 6 legdivatosabb téli kutyakabátkát a neten. Nézd át az idei téli szezon legmenőbb darabjait!
Egy összesöpört falevélkupac a kertben - nincs is vonzóbb célpont egy játékos kutyának. Nézd csak a hancúrozásukat:
Eldöntötted, fajtatiszta kiskutyával fog bővülni a család. Úgy érzed célegyenesben vagy, de hidd el nekem most jön a neheze... Segítségül összehasonlítottuk a legnépszerűbb kutya hirdetési oldalakat.
A leírtak alapján a fokozott könnytermelés, váladékozás miatt csomósodott össze az állat szeme alatt a szőr. Minden bizonnyal valamilyen gyulladásos folyamatról van szó, melynek vizsgálata, és a szükséges gyógykezelés céljából fel kéne keressék a kezelő állatorvosukat. Az idültté, krónikussá váló folyamatokat már sokkal nehezebb kezelni. A gyulladásos folyamat lehet fertőzés következménye, de akár idegen test (pl. akár toklász) is okozhatja. A hosszú szőrű, a szemet is takaró szőrzetű kutyák (pl. bobtail, puli) szemet takaró szőrzete is nyírható, de ezt érdemes lassan, fokozatosan (ritkítva) végezni. Ellenkező esetben ugyanis a szemet érő hirtelen sok fény a szem érzékenységét, gyulladást, könnyezést, látászavart eredményezhet.
Fontos lenne az állat korát tudni, illetve a pontos takarmányozást, kap-e kiegészítő abrakot stb. Valóban az elhúzódó hasmenés fertőző betegség miatt is lehet, állatorvost kellene hozzá hívni.
Igen. A tévhit, miszerint a bodza mérgező lenne, abból adódik, hogy egyes leírások összekeverik a gyógynövényként is kiváló cserjét a lágyszárú un. gyalogbodzával.
A Béres csepp jó ötlet, bár szerintem nem lesz gond. Esetleg később, választás után javasolható a vakcinázása Microsporum sp. gombafertőzés ellen (Biocan-M vakcina).
Röpképtelenség leggyakoribb oka hullámos papagájoknál az un. franciavedlés, melynek okozója egy vírus. A madarat mindenképp javasolt elkülöníteni, az ő érdekében is. A sebet Betadinnal kellene fertőtleníteni. Azt, hogy a tollazat regenerálódik-e, majd az idő dönti el. A kutyák szinte semmilyen betegséget nem kaphatnak el a papagájtól, ami fordítva is igaz, kivéve az élősködő fertőzéseket. Az egészséges madár zárt, testhez simuló tollazatú, tekintete élénk, orrnyílása váladékmentes, pihenéskor az egyik lábát felhúzva alszik.