4901. Idén is teknősmentés a Feneketlen-tónál
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A klímaváltozás és a paraziták kiváló alkalmazkodóképességének köszönhetően a hagyományos értelemben vett parazitaszezon kezd eltűnni, és a téli időszakban sem csökken az élősködők száma. Éppen ezért fontos, hogy a négylábú kedvenceket egész évben védjük a külső paraziták ellen.
Huszonkilenc, macskáknak szánt, külső élősködők elleni rácsepegtető oldatot, úgynevezett spot-on készítményt vizsgált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A laborvizsgálatok szerint 6 termék nem tartalmazta a gyártó által garantált hatóanyag mennyiséget, másik 6 termék pedig nem rendelkezett magyarországi forgalmazási engedéllyel - közölte a Nébih az MTI-vel pénteken.
Immár hétévesek és remek egészségnek örvendenek a világ első klónkutyájának, a néhai Snuppynak életben maradt klónjai - derült ki a Szöuli Nemzeti Egyetem, a Michigani Állami Egyetem és az Illinoisi Egyetem kutatóinak közös tanulmányából, amelyben a szakemberek részletesen beszámolnak a kutyák fejlődéséről.
A Rex Kutyaotthon Alapítvány két közösségi kezdeményezést is indított 2017 novemberében. 22-én megnyitotta új közösségi terét, az Angyalkertet, valamint bemutatta egy országos állatvédelmi oktatási központ, a Felelős Állattartás Házának terveit.
A szag nem normális, azt jelzi, hogy valami rohad a medencében, akár a talajban, akár a szűrőben, meg kellene keresni, hogy mi lehet... növény, elpusztult hal stb. ... Se baktopurt, se víztisztító tablettát ne használjon, csak kezdetnek egy, majd szükség esetén több 50%-os vízcserét... Ha a körülmények javulnak remélhetőleg a halak állapota is helyre áll.
Nem derül ki a kérdésből hogy mit eszik a cica, nehezen emészthető vagy túlságosan sok takarmány elfogyasztása után előfordulhat hogy a túlterhelt gyomor-bélcsatornát néhány napos koplalással tehermentesíti a szervezet. Habár nem írta meg a cica nemét sem,de ha nőstény a macska akkor talán az első ivarzását kísérő tüneteket észlelte.
A gyulladt szem tünetét okozhatta mechanikai sérülés is, ami antibiotikumos kenőccsel kezelendő, de valószínűbb baktérium, vagy chlamydia fertőzés(a lappangó fertőzés előjöhetett például kisebb megfázástól is). Diagnózis nélkül valamilyen Tetrán alapú antibiotikumot javasolnék ivóvízbe keverve, de érdemes lenne inkább felkeresni egy madarakhoz értő állatorvost a pontos betegség meghatározás végett. Az antibiotikum felíráshoz is szükséges állatorvos, kivéve talán az un. "kakasos port", vagyis Neo Te Sol készítményt, amit utoljára valamelyik takarmánybolt polcán láttam .
Kedves Gazdi! Elég sok információt közölt a kandúr cicájáról. A levele alapján étvágytalan, de nem tudom, hogy mióta, valamint azt sem, hogy az éjszakai tünetek mióta jelentkeztek. A patkányméreggel valóban nagyon vigyázni kell, de ez ritkán okoz idegrendszeri tüneteket. Mivel alvadásgátló hatású szerről van szó, a patkánymérgezésben szenvedő állatoknál is megszűnik a vér alvadása, ugyanúgy, mint a patkányoknál. Leggyakrabban az orr vérzik, vagy a fogíny, vagy a bélcsatornából jön a vér, de a tüdővérzés is nagyon gyakori. Ilyen jellegű tüneteket nem jelzett. Az Ön által leírt alvás közben látott mozgásjelenségek lehetnek élettani alvásjelenségek, ez az alvás stádium álmodási szakasza, igen heves mozgásjelenségekkel jár, de azt mindenképpen figyelembe kell venni, hogy léteznek olyan epilepsziás rohamtípusok, amelyek kizárólag a nappali vagy még inkább az éjszakai alvásban jelentkeznek heves mozgásjelenségekkel kísérve, és fel sem ébred rá a beteg. Mivel videó felvételt nincs lehetőségem megnézni ezekről a tünetekről, így egyelőre véleményezni sem tudom, hogy álmodik a cica, vagy éjszakai rohamai vannak. Ha esetleg videó felvételt tudna készíteni, akkor a kissgabriella@vipmail.hu e-mail címemre elküldheti. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
A macskák fertőző bakteriális illetve vírusos betegségeire a kutyusok nem fogékonyak. Két probléma adódhat: játék közben a cica könnyen belekaphat a kutya szemébe, ezen kívül a belső és külső parazitákat könnyen átadhatják egymásnak. Ezért a cicát érdemes a kutyussal egy időben féreghajtani, és esetleg egy külső parazitaellenes kezelést is megejteni, még az új lakó érkezése előtt.