4901. Idén is teknősmentés a Feneketlen-tónál
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A klímaváltozás és a paraziták kiváló alkalmazkodóképességének köszönhetően a hagyományos értelemben vett parazitaszezon kezd eltűnni, és a téli időszakban sem csökken az élősködők száma. Éppen ezért fontos, hogy a négylábú kedvenceket egész évben védjük a külső paraziták ellen.
Huszonkilenc, macskáknak szánt, külső élősködők elleni rácsepegtető oldatot, úgynevezett spot-on készítményt vizsgált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A laborvizsgálatok szerint 6 termék nem tartalmazta a gyártó által garantált hatóanyag mennyiséget, másik 6 termék pedig nem rendelkezett magyarországi forgalmazási engedéllyel - közölte a Nébih az MTI-vel pénteken.
Immár hétévesek és remek egészségnek örvendenek a világ első klónkutyájának, a néhai Snuppynak életben maradt klónjai - derült ki a Szöuli Nemzeti Egyetem, a Michigani Állami Egyetem és az Illinoisi Egyetem kutatóinak közös tanulmányából, amelyben a szakemberek részletesen beszámolnak a kutyák fejlődéséről.
A Rex Kutyaotthon Alapítvány két közösségi kezdeményezést is indított 2017 novemberében. 22-én megnyitotta új közösségi terét, az Angyalkertet, valamint bemutatta egy országos állatvédelmi oktatási központ, a Felelős Állattartás Házának terveit.
A nőstény macskát általában 7-8 hónapos korában javasolt ivartalanítani.
Több betegség tünetei is felmerülnek, ezért pontos választ sajnos nem tudok Önnek mondani. Érdemes lenne elkülöníteni a beteg halat a társai közül és vízcserét végrehajtani az akváriumban!
A kutyák vemhességi ideje kb. 62-65 nap, amit nehéz kiszámítani amiatt, hogy nehéz eldönteni, melyik párzás volt ténylegesen "sikeres".
Mindkettő nagyon könnyen szelídíthető, főleg, ha egész fiatal koruktól foglalkozunk velük vagy esetleg kézzel lettek felnevelve. Ezen túl egyedi tulajdonságoktól is függ a dolog.
A véres széklet ürítése mindenképpen aggasztó és az is, hogy továbbra sem eszik-iszik. Ez hamar kiszáradáshoz és az állat elpusztulásához vezet! Tehát feltétlenül kezelésre van szüksége a nyuszinak. Azt javaslom, vigyék vissza az állatorvoshoz, ha gondolják, esetleg keressenek egy másik kollégát.