4901. Idén is teknősmentés a Feneketlen-tónál
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A klímaváltozás és a paraziták kiváló alkalmazkodóképességének köszönhetően a hagyományos értelemben vett parazitaszezon kezd eltűnni, és a téli időszakban sem csökken az élősködők száma. Éppen ezért fontos, hogy a négylábú kedvenceket egész évben védjük a külső paraziták ellen.
Huszonkilenc, macskáknak szánt, külső élősködők elleni rácsepegtető oldatot, úgynevezett spot-on készítményt vizsgált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A laborvizsgálatok szerint 6 termék nem tartalmazta a gyártó által garantált hatóanyag mennyiséget, másik 6 termék pedig nem rendelkezett magyarországi forgalmazási engedéllyel - közölte a Nébih az MTI-vel pénteken.
Immár hétévesek és remek egészségnek örvendenek a világ első klónkutyájának, a néhai Snuppynak életben maradt klónjai - derült ki a Szöuli Nemzeti Egyetem, a Michigani Állami Egyetem és az Illinoisi Egyetem kutatóinak közös tanulmányából, amelyben a szakemberek részletesen beszámolnak a kutyák fejlődéséről.
A Rex Kutyaotthon Alapítvány két közösségi kezdeményezést is indított 2017 novemberében. 22-én megnyitotta új közösségi terét, az Angyalkertet, valamint bemutatta egy országos állatvédelmi oktatási központ, a Felelős Állattartás Házának terveit.
Tudtommal jelenleg nincsen olyan készítmény, ami megoldást jelentene a problémára.
Könnyen lehet, hogy semmi baj nincs, csak kell egy kis megszokás az új helyen (a helyváltozás komoly stressz tényező, ami önmagában is okozhatja a tapasztalt tünetet). Amíg az ürüléke nem folyik, addig nem kell aggódnia. Próbálkozzon mást is etetni vele, hátha lesz valami, amit ő is szívesen elfogyaszt, és amitől sűrűsödik a kakija is.
elvi szinten mivel védett állat, a legpraktikusabb ott szabadon engedni, ahol találták (aki adta, valószínűleg tudja, emlékszik, hol volt az)... illetve a legközelebbi vizes-mocsaras élőhelyen. Mocsári teknős info >>
Több lehetséges ok is felmerül a nyálzás kapcsán. A fogíny gyulladása, vagy az idegentest beékelődése is előfordulhat. Ok lehet még például a calicivírus okozta macskanátha is. Ami még nagyon valószínű, az a nyálmirigy gyulladása, vagy kemikáliák, esetleg toxikus anyagok felvétele. Ha a nyálzás nem csak egyszeri tünet volt, akkor a nyálmirigy gyulladására gondolnék. Ennek kezelésére gyulladáscsökkentők és antibiotikumok adása szükséges. Irány az állatorvos..
El kellene valahogy szeparálni őket, mert a kicsinyeit védi, neki fog menni a kutyának, ha azt érzi, hogy bánthatja a kiscicókat. Akár az élete árán is megvédi őket..