4901. Idén is teknősmentés a Feneketlen-tónál
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A klímaváltozás és a paraziták kiváló alkalmazkodóképességének köszönhetően a hagyományos értelemben vett parazitaszezon kezd eltűnni, és a téli időszakban sem csökken az élősködők száma. Éppen ezért fontos, hogy a négylábú kedvenceket egész évben védjük a külső paraziták ellen.
Huszonkilenc, macskáknak szánt, külső élősködők elleni rácsepegtető oldatot, úgynevezett spot-on készítményt vizsgált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A laborvizsgálatok szerint 6 termék nem tartalmazta a gyártó által garantált hatóanyag mennyiséget, másik 6 termék pedig nem rendelkezett magyarországi forgalmazási engedéllyel - közölte a Nébih az MTI-vel pénteken.
Immár hétévesek és remek egészségnek örvendenek a világ első klónkutyájának, a néhai Snuppynak életben maradt klónjai - derült ki a Szöuli Nemzeti Egyetem, a Michigani Állami Egyetem és az Illinoisi Egyetem kutatóinak közös tanulmányából, amelyben a szakemberek részletesen beszámolnak a kutyák fejlődéséről.
A Rex Kutyaotthon Alapítvány két közösségi kezdeményezést is indított 2017 novemberében. 22-én megnyitotta új közösségi terét, az Angyalkertet, valamint bemutatta egy országos állatvédelmi oktatási központ, a Felelős Állattartás Házának terveit.
A fekélynek több oka is lehet, bár a férgesség valóban a legvalószínűbb. A halat minél előbb "Sera cyprinopur-ral" vagy "Sera baktopur direct-tel" (az utóbbi ajánlott!) kell kezelni és látványos javulás érhető el! Elpusztítani a halat nem érdemes, mert nagy a valószínűsége, hogy gyors kezeléssel rendbe jön! Akváriumban nem érdemes aranyhalat és egyéb, hideg vízben élő halat tartani, ők kerti tóba valók. Én legtöbbször a fagyasztóládába teszek egy jókora követ, majd mikor lehűl, akkor beteszem az akváriumba - így jelentős lehűlés érhető el!
A levél alapján a cicának egy összetett oktanú, a mai napig nem tökéletesen felderített etiológiájú úgynevezett "Eosinophil ajakfekély" betegsége van. Ennek a betegségnek a gyógyítása nem egyszerű, néha spontán gyógyulás is bekövetkezhet, de legtöbbször a megfelelő kezeléseknek is makacsul ellenáll, vagy ha a kezelésekre javul is, a kezelés befejeztével kiújulásra hajlamos. Mint írta, már másfél éve fennáll a betegség: ez nagyon hosszú idő, sajnos ilyen hosszú időtartam alatt az említett ajakfekély ritkán rosszindulatú daganattá is alakulhat, ami már sokkal agresszívabb betegség, megtámadja a szájüreg egyéb szöveteit is. Talán ez lehet annak hátterében, hogy a cica már csak pépes ételt tud fogyasztani. Ennek kiderítése céljából minél előbb el kell vinni a kezelő állatorvosához, aki egy alapos kontrollvizsgálat után remélem sokkal megnyugtatóbb hírekkel tud majd szolgálni.
A cicákat mindenképpen el kell vinni mielőbb a kezelő állatorvosukhoz, aki alapos fizikális vizsgálat után elvégzi az ilyenkor szokásos kiegészítő vizsgálatokat (bőrkaparék-vizsgálat, baktérium- és gombatenyésztés, vérvizsgálat). A bőrbetegségek mindik komplex oktanúak, az Ön cicái esetében is lehet általános szervi megbetegedés a háttérben vagy táplálkozási eredetű hiánybetegség. A tünetek ellenére felmerül még a gombás, illetve a parazitás háttér is. Mindenképpen fontos kideríteni a kiváltó okot, hogy célzott kezeléssel meg lehessen gyógyítani őket.
A szuszogás, horkolás természetes dolog. Nálunk, embereknél is létezik, egyénenként más és más a légzési hang alvás közben. A cicáknál sincs ez másképp, ha a szuszogás csak alváskor fordul elő és nincs szörcsögés, nehezített légzés, addig nincs semmi gond. A horkolás is természetes jelenség, talán egy kissé hosszabb a cicája lágyszájpadlása és alváskor bizonyos testhelyzetben belóg a garatüregbe. A kiáramló levegő pedig rezgésbe hozza. Ezért hallani ilyenkor a horkolást. Az emberek általában a hátonfekvő testhelyzetben horkolnak, helyzetváltoztatás után (pl. oldalukra fordulva) megszűnik a horkolás.
A cica szeme minden bizonnyal meg fog gyógyulni. Macskáknál, főleg tenyészetből származóknál nagyon gyakoriak a hasonló problémák. Nem biztos, hogy az első alkalommal választott szemcsepp megfelelő és végleges gyógyulást biztosít. Ilyenkor más szemészeti készítményt szoktunk alkalmazni, illetve laboratóriumi tenyésztésre is szoktunk mintát venni, hogy kiderüljön, milyen kórokozó okozza a kötőhártya-gyulladást és azt milyen gyógyszerrel lehet elpusztítani.