4901. Idén is teknősmentés a Feneketlen-tónál
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A klímaváltozás és a paraziták kiváló alkalmazkodóképességének köszönhetően a hagyományos értelemben vett parazitaszezon kezd eltűnni, és a téli időszakban sem csökken az élősködők száma. Éppen ezért fontos, hogy a négylábú kedvenceket egész évben védjük a külső paraziták ellen.
Huszonkilenc, macskáknak szánt, külső élősködők elleni rácsepegtető oldatot, úgynevezett spot-on készítményt vizsgált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A laborvizsgálatok szerint 6 termék nem tartalmazta a gyártó által garantált hatóanyag mennyiséget, másik 6 termék pedig nem rendelkezett magyarországi forgalmazási engedéllyel - közölte a Nébih az MTI-vel pénteken.
Immár hétévesek és remek egészségnek örvendenek a világ első klónkutyájának, a néhai Snuppynak életben maradt klónjai - derült ki a Szöuli Nemzeti Egyetem, a Michigani Állami Egyetem és az Illinoisi Egyetem kutatóinak közös tanulmányából, amelyben a szakemberek részletesen beszámolnak a kutyák fejlődéséről.
A Rex Kutyaotthon Alapítvány két közösségi kezdeményezést is indított 2017 novemberében. 22-én megnyitotta új közösségi terét, az Angyalkertet, valamint bemutatta egy országos állatvédelmi oktatási központ, a Felelős Állattartás Házának terveit.
A gyógyszerek felsorolásából ítélve a kutyája szívbeteg és cukorbeteg egyszerre. A szívgyógyszerek adagolását mindig pontosan be kell tartani, esetleges rosszullét esetén egyedileg kell módosítani az adagolásukat. A leírt panasz lehet hirtelen bekövetkező vérnyomásesés (a szívgyógyszer adagja túl magas) vagy vércukorszint-leesés következménye (inzulin adása). A probléma SÚLYOS, ÉLETVESZÉLYES, AZONNAL FORDULJON KEZELŐ ÁLLATORVOSÁHOZ! A kutyus életébe kerülhet. Az adagot módosítani kell.
A hím nemi hormonok fontosak a szervezet végső kifejlődése szempontjából, ezért 1,5-2 éves kornál előbb nem javaslom a műtétet.
Ha nagy a baj, sürgősen forduljon állatorvoshoz! Számos krónikus belgyógyászati betegség (veseelégtelenség, májelégtelenség,) mozgásszervi probléma, stb. állhat a tünet mögött.
A tüzelés kb. 21 napig tart, de az első tüzelés lehet rövidebb, majd 1-2 hónap múlva újra indulhat és akkor tart 21 napig. Nincs összefüggés a vízivás és a tüzelés között, szerintem csak a véletlen műve lehet. A kutyák átlagosan 6 havonta tüzelnek, de 4-12 hónapos intervallum is előfordul. Ajánlom ez ügyben a honlapunkat elolvasni: www.androvet.axelero.net. Számos fogamzásgátló szer van, mindegyik lényege, hogy megakadályozza a tüzelést, illetve egyesek a korai időszakban a tüzelés elnyomására is alkalmasak. Forduljon állatorvoshoz, csak a szakember adagolása alapján lehet ezeket alkalmazni. Vannak tabletták és injekciók is. Kb. 6 hónapra függesztik fel a tüzelést és a várható tüzelés előtt 1 hónappal kell beadni az injekciót. A tablettákat folyamatosan hosszabb időtartamig kell adagolni. A mellékhatások esetleg elhízás, méhgyulladás, cukorbetegségre való hajlam lehet, de igen kicsi az esély ezek kialakulására, mert ezek többsége már nagyon modern szer. A szem váladékosságot interneten keresztül nem lehet kezelni, számos oka lehet, vigye a kutyát orvoshoz, a látás nem játék! A német dog viszonylag rövid életkort ér meg általában. Nyolc éves kutya már kifejezetten öregnek számít. Fontos a jó táplálás ilyenkor fiatalon, a szuper premium tápok, csonterősítők és a porcerősítők adagolása. Remélem kielégítően válaszoltam.
A 6 éves rottweiler még nem igazán öreg. Tizenéves kort könnyedén megélhet. Az állandóan jelentkező álvemhesség azonban kockázati tényező. Ha nem akarják szaporítani, nem ártana mielőbb ivartalaníttatni (megelőzve ezzel az esetleges méhgyulladás, tumoros megbetegedések kialakulását). Az ivartalanított állatok rendszerint hosszabb ideig élnek. Kertes házban (ha a kert megfelelő mozgást tesz lehetővé) nem feltétlenül fontos a sétáltatás (azonban ha megteheti, vigye sétákra, kirándulni, társaságba, stb.). Nem baj, ha változatos életet tud biztosítani az állatnak. Az unalom, az ingerszegény környezet pszichés zavarokhoz vezethet.