4901. Idén is teknősmentés a Feneketlen-tónál
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A klímaváltozás és a paraziták kiváló alkalmazkodóképességének köszönhetően a hagyományos értelemben vett parazitaszezon kezd eltűnni, és a téli időszakban sem csökken az élősködők száma. Éppen ezért fontos, hogy a négylábú kedvenceket egész évben védjük a külső paraziták ellen.
Huszonkilenc, macskáknak szánt, külső élősködők elleni rácsepegtető oldatot, úgynevezett spot-on készítményt vizsgált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A laborvizsgálatok szerint 6 termék nem tartalmazta a gyártó által garantált hatóanyag mennyiséget, másik 6 termék pedig nem rendelkezett magyarországi forgalmazási engedéllyel - közölte a Nébih az MTI-vel pénteken.
Immár hétévesek és remek egészségnek örvendenek a világ első klónkutyájának, a néhai Snuppynak életben maradt klónjai - derült ki a Szöuli Nemzeti Egyetem, a Michigani Állami Egyetem és az Illinoisi Egyetem kutatóinak közös tanulmányából, amelyben a szakemberek részletesen beszámolnak a kutyák fejlődéséről.
A Rex Kutyaotthon Alapítvány két közösségi kezdeményezést is indított 2017 novemberében. 22-én megnyitotta új közösségi terét, az Angyalkertet, valamint bemutatta egy országos állatvédelmi oktatási központ, a Felelős Állattartás Házának terveit.
Miután fiatal kutyáról van szó, nem lenne helyes itt találgatni, mindenképpen az lenne a jó, ha mielőbb megmutatná állatorvosnak!
Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak.Elképzelhető,hogy bőrdaganatról van szó,de a bágyadtság miatt egy általános kivizsgálásra is szükség lenne.
Kalcium-tablettát vásárolj kutyádnak, nagyobb állateledel-boltokban biztosan megtalálod, a vitaminoknál keresd! Üdvözlettel: Háziállat Magazin
Az igaz, hogy ebben az életkorban a hasmenéssel járó problémákat nem szabad elbagatelizálni, mert annak akár súlyos következményei lehetnek, de azért nem kell minden hasmenéses baj esetén azonnal a legrosszabbra gondolni. A vírusos fertőzések esélye ilyenkor nagy, de egy egyszerű gyomorrontás is okozhat ilyesmit. A kiskutyák új gazdihoz kerülésekor egyébként is szükség van 2-3 napra az alkalmazkodáshoz. Ha a kiskutya a hasmenést leszámítva egyébként élénken viselkedik, és hajlandó enni is (valamnt nem hány), akkor ezt valami diétával lehetne a legkönnyebben helyrehozni. Javaslom, adjanak neki péppé összetört csirkenyakat ragacsosra főzött rizzsel összekeverve (2/3 rész pépes nyak+1/3 rész főtt rizs). Ez már nagyon sokaknak segített!
Kevés mennyiségű csipa és tüsszögés még nem a világ vége, de ha ez sűrűbben fordul elő,akkor mindenképp vigye orvoshoz,mert komolyabb problémák bevezető jele lehet. A wc-re szoktatást ecet segítségével lehet megpróbálni. Ha az alomtálcán kívül pisil a nyuszi, azt rögtön fel kell takarítani,illetve a pisis almot a wc-be lapátolni. A feltakarítás után az adott helyet ecettel is át kell törölni,hogy ne érezze máshol a vizelet szagát,mint a wc-n. Nálam ez ecet szaga vált be,amit nem igazán kedvelnek, de ezzel nehéz leszoktatni a rágásról. A megoldás inkább ,az ha valami mással le tudja foglalni magát. pl.: wc papír karton gurigája betöltheti ezt a funkciót.