4901. Idén is teknősmentés a Feneketlen-tónál
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A klímaváltozás és a paraziták kiváló alkalmazkodóképességének köszönhetően a hagyományos értelemben vett parazitaszezon kezd eltűnni, és a téli időszakban sem csökken az élősködők száma. Éppen ezért fontos, hogy a négylábú kedvenceket egész évben védjük a külső paraziták ellen.
Huszonkilenc, macskáknak szánt, külső élősködők elleni rácsepegtető oldatot, úgynevezett spot-on készítményt vizsgált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A laborvizsgálatok szerint 6 termék nem tartalmazta a gyártó által garantált hatóanyag mennyiséget, másik 6 termék pedig nem rendelkezett magyarországi forgalmazási engedéllyel - közölte a Nébih az MTI-vel pénteken.
Immár hétévesek és remek egészségnek örvendenek a világ első klónkutyájának, a néhai Snuppynak életben maradt klónjai - derült ki a Szöuli Nemzeti Egyetem, a Michigani Állami Egyetem és az Illinoisi Egyetem kutatóinak közös tanulmányából, amelyben a szakemberek részletesen beszámolnak a kutyák fejlődéséről.
A Rex Kutyaotthon Alapítvány két közösségi kezdeményezést is indított 2017 novemberében. 22-én megnyitotta új közösségi terét, az Angyalkertet, valamint bemutatta egy országos állatvédelmi oktatási központ, a Felelős Állattartás Házának terveit.
Nem is kell megpróbálni simogatni. Türelemmel kell várni, amíg nyugodtabb lesz. Valószínűleg eddig nem foglalkoztak vele egyáltalán. Szokja meg, hogy mozognak körülötte, kapjon enni, inni, mással ne zavarják. Egy ideig takarítani sem érdemes nála, csak még idegesebb lesz. Pár hét múlva meg lehet próbálni kicsit közelebb kerülni hozzá.
Nem, más kutya fertőzéssel nem kaphatja el az atkát. Ha olyan készítménnyel csepegtetik,melynek van demodex atka elleni hatékonysága,akkor jó esélye van a gyógyulásra. Gyakrabban kell rácsöppenteni,mint bolha elleni kezeléskor,és több alkalommal ismételni. Ezen kívül van egy féreghajtó tabletta is,ami más adagolásban demodicosis ellen hatékony.Kérdezzen rá állatorvosánál,ha a csepegtetős megoldás nem segítene.Az immunrendszer erősítés nagyon fontos. Én ismerek olyan kutyát,aki 6 hetes korától 3 éves koráig szenvedett ettől a betegségtől. Gazdái odaadó ápolásának és szeretetének köszönhette,hogy kinőtte a betegséget és szép hosszú életet élt. Időnként javult az állapota,időnként borzasztóan nézett ki,teljesen lekopaszodott. Akkor még nem voltak ezek a hatékony gyógyszerek sem.
A kutyák végbéltáji viszketésének leggyakoribb okai a bűzmirigy gyulladása és a férgesség. Ezen kívül még számtalan oka lehet, például végbéltáji sérülés, daganat, fekély... Mindenképpen meg kell nézni, van-e látható elváltozás; egy Betadine szappanos lemosás (minden patikában kapható) célszerű. A legtöbb féreghajtó csak néhány napig hat, amíg a hatóanyag a bélcsatornában van. Az elpusztuló bélférgek csak akkor láthatók, ha erős fertőzés miatt a sok elpusztuló féreg hatására hasmenés alakul ki. Ezért, ha nem lát féregürülést a féreghajtás követően, nem jelenti azt, hogy nem volt férges a kutya. Különösen akkor, ha a kutya lakásban (is) van, célszerű a féreghajtást 2 hét után ismételni, és negyedévente féreghajtani. Sok állatorvosnál lehetőség van a bélsár (széklet) vizsgálatára is, a féreghajtás ellenőrzése, illetve a szükségessége érdekében. Amennyiben egy kutyája van, lehet, hogy olcsóbb negyedévente a két tabletta, mint a laborvizsgálat, de több, főleg nagytestű kutya esetén mindenképpen megtérül a labor ára. A férgességet ember is elkaphatja, amennyiben szájába vesz olyan tárgyakat, ami a kutya bélsarával érintkezett (ez elsősorban kisgyermekeknél fordul elő, amikor még nem törvényszerű a kézmosás) Sajnos nem adta meg a kutya nemét és korát. Idősebb kutyákban a sok csont etetése okozhat nehezített bélsárürítést, különösen idős kan kutya estén, ha a prosztata is megnagyobbodott (ez utóbbit nem láthatja kívülről). A bélsár lágyítására próbálkozhat tejjel, esetleg olajos dolgokkal, esetleg 5-10 ml paraffinolaj is adható, de a ricinusolaj kerülendő, mert a legtöbbször görcsöket okoz. Ha egy-két nap alatt nincs változás, mindenképpen célszerű állatorvoshoz menni.
Nem derül ki a kérdésből, hogy milyen nemű a nyuszi. De az ivartalanítás mindenképpen megoldást jelenthet. Főleg a bak nyulaknál, sokkal nyugodtabbak lesznek és elmúlik az agresszió és a harapás is.
Valószínűleg hasmenése van a cicának. Ennek okát vizsgálattal lehet csak megmondani.