4901. Idén is teknősmentés a Feneketlen-tónál
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A klímaváltozás és a paraziták kiváló alkalmazkodóképességének köszönhetően a hagyományos értelemben vett parazitaszezon kezd eltűnni, és a téli időszakban sem csökken az élősködők száma. Éppen ezért fontos, hogy a négylábú kedvenceket egész évben védjük a külső paraziták ellen.
Huszonkilenc, macskáknak szánt, külső élősködők elleni rácsepegtető oldatot, úgynevezett spot-on készítményt vizsgált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A laborvizsgálatok szerint 6 termék nem tartalmazta a gyártó által garantált hatóanyag mennyiséget, másik 6 termék pedig nem rendelkezett magyarországi forgalmazási engedéllyel - közölte a Nébih az MTI-vel pénteken.
Immár hétévesek és remek egészségnek örvendenek a világ első klónkutyájának, a néhai Snuppynak életben maradt klónjai - derült ki a Szöuli Nemzeti Egyetem, a Michigani Állami Egyetem és az Illinoisi Egyetem kutatóinak közös tanulmányából, amelyben a szakemberek részletesen beszámolnak a kutyák fejlődéséről.
A Rex Kutyaotthon Alapítvány két közösségi kezdeményezést is indított 2017 novemberében. 22-én megnyitotta új közösségi terét, az Angyalkertet, valamint bemutatta egy országos állatvédelmi oktatási központ, a Felelős Állattartás Házának terveit.
Valószínűleg u.n. othaematoma alakult ki nála. Megoldása vagy sebészi, vagy homeopátiás úton történhet. Mindkettő állatorvosi beavatkozást igényel.
Arra van nagyobb esély, hogy a kutya nem az Önök és a környezet (szomszédok) elvárásai szerint viselkedne. Valószínűleg keresné a megszokott helyét, igyekezne az ismert embertársak közelébe kerülni, nemtetszését leginkább hangadással fejezné ki. A kertben tartott kutyáktól nem lehet elvárni az Ön által elképzelt helyzet problémamentes feldolgozását. A társállatként tartott kutyák túlnyomó részénél, a szocializációs képességük révén az ilyesmi egyáltalán nem jelent problémát.
Nagy hely nem kell neki. 40x20 cm alapterületen akár egy pár is jól megvan. Magassága 30 cm körül legyen.Úgy kell berendezni, hogy felfelé is ki tudja használni a teret. 10 mm-es rácson már nem fér át, de ha később kicsik is lesznek, akkor 8x8 mm-es rács kell.
Az állattenyésztés során a legtöbb állatfajta esetén kialakítanak a tenyésztők egy ideális, elképzelt példányt. A minőségi bírálatok során ez lenne a 100 pontos állat. A standardnak esetenként külső és belső (pl. "vérmérséklet", taníthatóság) tulajdonságok is elvárásai, de a hullámos papagáj esetén ez a külső jegyekre korlátozódik. Mivel már rég megdőlt az egykori 21, majd 23 cm-es testhossz elvárása, így (tudomásom szerint, bár régóta nem foglalkoztam madárbírálattal) a jelenlegi (német AC) standard nem ír elő legnagyobb méretet, egy-egy szép hullámos akár énekespapagáj nagyságú is lehet. Továbbra is fontos szempont a fejforma, az alkat (testtartás), a tollazat, végtagok hibátlan(színre megfelelő, zárt tollazat, karomhiba pontlevonást jelent) megjelenése. A hullámos papagájnál speciális minősítési feltétel a nyaki flitterek számának, elhelyezkedésének bírálata. Ezek a nagytestű, sok esetben szinte túltenyésztett madarak sokkal szelídebbek, nyugodtabbak, mint vadalakú társaik, de esetenként érzékenyebbek is a tartási feltételekre, tenyésztésük sok nehézséget okozhat még a tapasztalt madarásznak is. A hazai madárpiacokon jelenleg 3-5eFt körüli összegért (ezek tenyésztői árak, nem tévesztendők össze a viszonteladók "bolti" áraival) kapható standard madarak általában nem érik el a 90 pontot, de hobbimadárként értékesebbek lehetnek, olykor több százezer forintos társaiknál, mivel náluk kevésbé érzékenyek eleségre, elhelyezésre, viszont sokkal szelídebbek, mint a kis termetű (vad alakú) fajtársaik, melyeknek kézre szoktatásához sokszor csak a csípések elviselésén át vezet az út.
Az aranyhörcsögöknek a látása jó. Mindig legyen előttük víz, ha elég lédús táplálékot kapnak (zöldség, gyümölcs), elképzelhető, hogy nem fognak inni, de adjuk meg nekik a lehetőséget, ha szomjasak, ihassanak. Meg kell tanítania a kislányát, hogy csak simogassa a hörcsögöket, illetve kézből etesse. Az állatok haraphatnak, ezért nem érdemes dögönyözni őket. Javaslom, hogy csak felnőtt felügyelete mellett játsszon velük.