4901. Idén is teknősmentés a Feneketlen-tónál
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A tavaly megkezdett teknősmentési akció keretén belül 2017-ben összesen három idegenhonos teknősfaj 35 egyedét sikerült eltávolítani a Feneketlen‐tó területéről.
A klímaváltozás és a paraziták kiváló alkalmazkodóképességének köszönhetően a hagyományos értelemben vett parazitaszezon kezd eltűnni, és a téli időszakban sem csökken az élősködők száma. Éppen ezért fontos, hogy a négylábú kedvenceket egész évben védjük a külső paraziták ellen.
Huszonkilenc, macskáknak szánt, külső élősködők elleni rácsepegtető oldatot, úgynevezett spot-on készítményt vizsgált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A laborvizsgálatok szerint 6 termék nem tartalmazta a gyártó által garantált hatóanyag mennyiséget, másik 6 termék pedig nem rendelkezett magyarországi forgalmazási engedéllyel - közölte a Nébih az MTI-vel pénteken.
Immár hétévesek és remek egészségnek örvendenek a világ első klónkutyájának, a néhai Snuppynak életben maradt klónjai - derült ki a Szöuli Nemzeti Egyetem, a Michigani Állami Egyetem és az Illinoisi Egyetem kutatóinak közös tanulmányából, amelyben a szakemberek részletesen beszámolnak a kutyák fejlődéséről.
A Rex Kutyaotthon Alapítvány két közösségi kezdeményezést is indított 2017 novemberében. 22-én megnyitotta új közösségi terét, az Angyalkertet, valamint bemutatta egy országos állatvédelmi oktatási központ, a Felelős Állattartás Házának terveit.
Lehet adni de nem érdemes, hiszen a csontjai már nem öregednek, Inkább vigye el olyan kollégához, akinék található Röntgen. Amivel az állat alaposabban megvizsgálható
Kedves Gergő! Számtalan probléma jele lehet az Ön által leírt tünet. Javaslom, hogy vegye fel a kapcsolatot a kisállatkereskedéssel, ahonnan a halakat vásárolta, vagy egy közelben lévő állatorvossal! Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő
A problémát így nem lehet megoldani, úgyhogy amint tudja, minél hamarabb keressen fel egy állatorvost...
A sokat ivás / pisilés számtalan komoly betegség első jele lehet. Érdemes lenne a malacot egy erre specializálódott helyen kivizsgáltatni. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Mint minden bőrgyógyászati problémát, ezt is saját szemmel kell, hogy lássa állatorvos. Vigye el minél előbb vizsgálatra!