4906. Állati koszorúk, ajtódíszek, kopogtatók
Szeretnéd feldíszíteni az otthonod, és kéne egy kis állatbarát ötlet? Nézz tovább:
Szeretnéd feldíszíteni az otthonod, és kéne egy kis állatbarát ötlet? Nézz tovább:
A látványos szarvuk vagy sörényük miatt feltűnő hímek vadászata a "jó gének" kiiktatásával növeli a fajok kihalásának esélyét egy új tanulmány szerint.
A madár- és természetvédelmi hatóságok és szervezetek világszerte küzdenek a vízimadarak etetése ellen, ami az egyik legrosszabb dolog, amit jó szándék címén vadon élő állatokkal tehetünk.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatta ki a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) egy Ukrajnából származó, a záhonyi határállomáson elkobzott sertéshús mintában. A súlyos gazdasági kárral járó betegség terjedésében jelentős szerepe van a felelőtlen emberi magatartásnak, mivel a fertőzött állatok húsának illegális szállításával rövid idő alatt nagy távolságokra eljuthat a vírus.
Két új méreg- és tetemkereső kutya állt szolgálatba a madármérgezések visszaszorítása érdekében a Kiskunsági Nemzeti Parkban.
A szájüreg vizsgálatát javaslom,a fogak és az íny állapotát,fekélyek vagy sérülések jelenlétét kell megnézni.Ha ezek nincsenek akkor idegi eredetű is lehet a szájrángás,ebben az esetben rosszabb a kórjóslat,B vitaminok adagolása javallott.
Kedves Enikő! Korán lett elválasztva a kutya, 8 hetes kora előtt egyáltalán nem ajánlott. Sokszor nem ugyanazt a tápot kapja az új helyen enni a kutyus, amit addig megszokott, ez + az elválasztás is kiváltó ok szokott lenni hányás, hasmenésnél. Ha az állatorvos már kezeli a kicsit, akkor hamarosan meggyógyul. Útmutató 8 hetes kiskutyához >>
A tapasztalt jelenség sajnos valóban összefügghet a műtéttel, ill. az ivartalanítással, de ezt előre nem igen lehetett volna megjósolni. Vélhetőleg a hólyag záróizomzata nem tud kellő erővel szorítani. Ezen tényleg nehéz gyógyszerrel segíteni.
Kedves Gazdi! A sántításról/lábfájásról látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Meg kellene mérni a kutyus súlyát, és pontosan mérni, mennyi vizet fogyaszt el naponta.Nem biztos, hogy sok, ami a gazdinak soknak tűnik. Ha mégis, akkor javaslom, hogy egy vérvétellel és laborvizsgálattal zárják ki a cukorbetegséget és egyéb hormonális betegségeket, vese és májbetegségeket. Ha a labor negatív, és tényleg sokat iszik és sok vizeletet ürít a kutya, lehet, hogy a diabetes insipidus nevű betegséggel állunk szemben, vagy pszichés eredetű az állandó lafatyolás.