4906. Állati koszorúk, ajtódíszek, kopogtatók
Szeretnéd feldíszíteni az otthonod, és kéne egy kis állatbarát ötlet? Nézz tovább:
Szeretnéd feldíszíteni az otthonod, és kéne egy kis állatbarát ötlet? Nézz tovább:
A látványos szarvuk vagy sörényük miatt feltűnő hímek vadászata a "jó gének" kiiktatásával növeli a fajok kihalásának esélyét egy új tanulmány szerint.
A madár- és természetvédelmi hatóságok és szervezetek világszerte küzdenek a vízimadarak etetése ellen, ami az egyik legrosszabb dolog, amit jó szándék címén vadon élő állatokkal tehetünk.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatta ki a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) egy Ukrajnából származó, a záhonyi határállomáson elkobzott sertéshús mintában. A súlyos gazdasági kárral járó betegség terjedésében jelentős szerepe van a felelőtlen emberi magatartásnak, mivel a fertőzött állatok húsának illegális szállításával rövid idő alatt nagy távolságokra eljuthat a vírus.
Két új méreg- és tetemkereső kutya állt szolgálatba a madármérgezések visszaszorítása érdekében a Kiskunsági Nemzeti Parkban.
Ha a cica szeme egészségesnek látszik, lehet, hogy már megszabadult tőle. Ha bármi rendellenességet lát, természetesen forduljon állatorvoshoz!
Ha a csarnokvíz nem folyt el, akkor valószínűleg nem a teljes rétege sérült a szaruhártyának. Regenerálódni tud, lehet, hogy pici hegsedés marad majd vissza, ami a látást önmagában nem túlságosan korlátozza. Az antibiotikumos szemcsepp mellé jó lenne valami regenerációt segítő szemcsepp. Pl. Corneregel gél.
A füves részek, ha egyáltalán fertőzöttek lettek, a napsütés hatására elég gyorsan megtisztulnak a kórokozóktól. A kutyájuk pedig, ha jól volt oltva, akkor minden valószínűség szerint védett a betegséggel szemben.
A kedves kérdezőnek tegnap már válaszoltam ugyanerre a levelére a saját honlapon, így sok új információhoz nem fog jutni. A leírás szerint én is azt gyanítom, hogy a cica fülrühösségben szenved. A kérdésben felsorolt és kérdezett gyógyszerek jó része nem ennek a betegségnek a kezelésére valók. Megfelelő gyógyszert, fülcseppet állatorvostól kaphat, még akár úgy is, ha egyelőre nem tudja elvinni az állatot vizsgálatra.
Kedves Gazdi! A leírt tünetek egyértelműen élősködőre utalnak, a rángatózás vakarózás közben általában atkás fertőzésnél fordul elő. Az atka a bőrben él, amikor túlszaporodik, legyengül az immunrendszer, a bőrön fehér korpás felület keletkezik, amit a malacka sokszor véresre vakarhat, és ha rángatózik is, igazán fáj neki a bőre. Atka ellen a leghatásosabb, ha állatorvos ad neki Imervectin tartalmú injekciót, mert erős atkafertőzésnél gyorsabban hat, mint a cseppek. Ha egyáltalán nem tudják megoldani az állatorvost, SH Rodemectin csepp kapható vény nélkül állatpatikában. Ebből felnőtt malacnak 6 csepp az adagja, egy-egy a füle mögé, 2 a gerincére, még kettőt lehet a sebek közelébe, de nem a sebbe. A kezelést hetente egyszer meg kell ismételni legalább 4 hétig, még ha a külső tünetek elmúlnak, akkor is. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő