4906. Állati koszorúk, ajtódíszek, kopogtatók
Szeretnéd feldíszíteni az otthonod, és kéne egy kis állatbarát ötlet? Nézz tovább:
Szeretnéd feldíszíteni az otthonod, és kéne egy kis állatbarát ötlet? Nézz tovább:
A látványos szarvuk vagy sörényük miatt feltűnő hímek vadászata a "jó gének" kiiktatásával növeli a fajok kihalásának esélyét egy új tanulmány szerint.
A madár- és természetvédelmi hatóságok és szervezetek világszerte küzdenek a vízimadarak etetése ellen, ami az egyik legrosszabb dolog, amit jó szándék címén vadon élő állatokkal tehetünk.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatta ki a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) egy Ukrajnából származó, a záhonyi határállomáson elkobzott sertéshús mintában. A súlyos gazdasági kárral járó betegség terjedésében jelentős szerepe van a felelőtlen emberi magatartásnak, mivel a fertőzött állatok húsának illegális szállításával rövid idő alatt nagy távolságokra eljuthat a vírus.
Két új méreg- és tetemkereső kutya állt szolgálatba a madármérgezések visszaszorítása érdekében a Kiskunsági Nemzeti Parkban.
A méhgarnélára a google kereső egyetlen találatot adott, egy Sera-füzetre mutató hivatkozást... Az ott talált információk alapján kiderül, hogy Caridina cf. cantonensis az említett garnéla, amit magyarul Crystal Red garnélának hívunk, az angol változatnak megfelelően. Viszonylag elterjedt faj, ha körbekérdez pár kereskedésben, biztosan lesz olyan hely, ahol fognak tudni rendelni, de alapvetően magas ára miatt nem nagyon tartanak a kereskedések (itthon nagyon kevesen foglalkoznak vele, egyes akvarista oldalakon esetleg találhat olyat akinek van, de kiadó példányok csak ritkán vannak). Sulawesi csigával kapcsolatban hasonlókat tudnék mondani, itthon az első (és lehet, hogy eddig egyetlen) tenyésztője Zsadányi Ágnes (CsigaFan), talán ő tud segíteni és nem veszi zokon, ha kap egy e-mailt a témában :).
Olvasd el alábbi cikkeinket. Az első állatorvosi látogatáskor egyébként biztos, hogy a doktor is el fogja mondani, hogy milyen oltások kellenek. Etesd jó minőségű kutyatáppal, ne vidd sétálni addig, amíg minden oltását meg nem kapta, utána viszont sokat és gyakran sétáltasd. Már kölyökkorában ismertess meg vele mindent, amivel későbbi élete során találkozhat (autózás, más kutyák, pórázon való séta, idegenekkel való találkozás, stb), hogy megfelelően szocializálódjon. Biztosíts számára elegendő mozgást, játssz vele sokat. A beagle nagyon könnyen elkanászodik, ezért már a kezdetektől határozottan kell nevelni. A behívást (szabadon engedve elsőre oda kell jönnie hozzád, ha hívod) különösen sokat gyakorold vele, mert a beagle-k különösen nehezen fogadnak ebben szót :-)
Ezt nem tudjuk helyetted eldönteni. Olvass róluk minél többet és döntsd el, akarsz-e tengerimalacot vagy sem. Biztos kevesebb a "baj" velük, mint pl. egy kutya tartása esetén, de az, hogy kinek mennyi jelenti a "sok baj"-t, nagyon relatív.
Három megoldás jöhet szóba: 1.) Vársz, amíg nagyobb leszel, és már önállóan dönthetsz arról, hogy milyen kutyád legyen. 2.) Nézegesd a kutyafajtákat, hátha "beleszeretsz" egy kisebb testű fajtába, esetleg egy közepesre még hátha rá tudod beszélni a szüleidet. 3.) Meggyőzöd a szüleidet arról, hogy egy nagytestű kutyának is megfelelően gondját tudod viselni.
A két teknős közti súlykülönbség valószínű teljesen normális. Még az azonos nemű teknősök között is vannak méretkülönbségek, nem hogy különböző ivarúak esetén. Az A-vitamin adagolásával nagyon óvatosan kell bánni, mert könnyen túladagolható. Szárazföldi teknősök esetében ritkán szokott A-vitamin hiány előfordulni. Valószínűbb valamilyen sérülés állhat a duzzanat hátterében. Javasolt az állatorvosi vizsgálat a teknős szemének gyógyulása érdekében.