4906. Állati koszorúk, ajtódíszek, kopogtatók
Szeretnéd feldíszíteni az otthonod, és kéne egy kis állatbarát ötlet? Nézz tovább:
Szeretnéd feldíszíteni az otthonod, és kéne egy kis állatbarát ötlet? Nézz tovább:
A látványos szarvuk vagy sörényük miatt feltűnő hímek vadászata a "jó gének" kiiktatásával növeli a fajok kihalásának esélyét egy új tanulmány szerint.
A madár- és természetvédelmi hatóságok és szervezetek világszerte küzdenek a vízimadarak etetése ellen, ami az egyik legrosszabb dolog, amit jó szándék címén vadon élő állatokkal tehetünk.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatta ki a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) egy Ukrajnából származó, a záhonyi határállomáson elkobzott sertéshús mintában. A súlyos gazdasági kárral járó betegség terjedésében jelentős szerepe van a felelőtlen emberi magatartásnak, mivel a fertőzött állatok húsának illegális szállításával rövid idő alatt nagy távolságokra eljuthat a vírus.
Két új méreg- és tetemkereső kutya állt szolgálatba a madármérgezések visszaszorítása érdekében a Kiskunsági Nemzeti Parkban.
Kedves Andrea! Elképzelhető allergiás megbetegedés, de az is lehet, hogy az ún. légcső-kollapszus áll kedvence tüneteinek a hátterében. (Erről nemrégiben írtam egy cikket a www.haziallat.hu oldalon.) Mindenképpen érdemes lenne allergia-vizsgálatot végeztetni, és nem ártana kideríteni, hogy a légcső milyen állapotban van. Akármelyik lehetőség igazolódik is be, léteznek rájuk szelíd gyógymódok. Szívesen segítek, akár a vizsgálatok elvégzésében, akár a további kezelésben, - ha szeretné. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea 06 (20) 928-4425
Nem tudom, milyen vizsgálatokat végztek a kutyán. Fontos lenne egy hasi ultrahang és esetleg egy röntgen vizsgálat is. A jó étvágy melletti nagyfokú fogyás gyakran daganatos megbetegedés miatt alakul ki, de ki kéne zárni a cukorbetegséget is (főleg, ha feltűnően sokat iszik a kutya). Ehhez vér laborvizsgálatra lenne szükség.
Napi 1x elég az etetés. A táplálék szükségletük testsúly függő 4-6cl magkeverék/nap. Az etetés idejét gyorsan megszokják. Ha fiókák vannak, akkor természetesen több eleség is fogy. Hogy mennyivel, az szintén a fiókák fejlettségétől függ.
Tisztelt Kérdező! A kölyök állatok 24-48 óra alatt kiszáradnak, ha nem szopnak, ami elhulláshoz vezet. Tehát ha lábra tud állni, ha reszketve is 3 nap után, akkor feltehetően szopik valamennyit. Állatorvosi vizsgálat nélkül nem lehet még csak tippelni sem az esetleges kóroki tényezőkre, mert a leírt tünetek mögött az (átmeneti) energiahiánytól a fejlődési rendellességig bármi lehet. Tisztelettel: ddr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős.