4931. A nőstény macskák jobbmancsosak, a hímek inkább a balt használják
A nőstény macskák inkább jobb mancsukat használják, míg a hímek a balt részesítik előnyben - derítették ki a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
A nőstény macskák inkább jobb mancsukat használják, míg a hímek a balt részesítik előnyben - derítették ki a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
Az utóbbi években egyre szeszélyesebb tél nem csak minket, hanem kedvenceinket is megviseli. Igyekszünk alkalmazkodni, de olykor mégis rossz döntést hozunk, ami akár az állat megbetegedéséhez is vezethet.
Kiskedvencnek és gazdinak egyaránt sok örömöt és vidám percet okozhat, ha télen is aktívan töltjük az időt. Most ugyan kényeztet az enyhébb idő, de jól tudjuk, hogy jön még kutyára dér.
A patkányok is szeretnek játszani, ha meglátják ezt a titokzatos labirintust, rögtön felderítésre indulnak.
Egy népi hiedelem szerint február 2-án izgalmas következtetést lehet levonni a medvék viselkedéséből: ilyenkor jósolják meg, hogy mikor lesz vége a télnek, és mikor jön el a tavasz.
Sokszor a levertség oka, az időjárás változás. Azonban, ha levert és nem is eszik, akkor egy állatorvosi ellenőrzés nem ártana neki. Egy egy napig előfordulhat ilyen, de hosszabb távon nem jó jel.:( Azt meg tudod nézni, hogy lázas-e a nyuszi. Nézzed meg a fülét, ha forró, akkor azonnal orvos. De nem szeretnélek megijeszteni, ha azóta sem változott a probléma, nézessed meg feltétlenül. Majd írj mi történt.
Vigye állatorvoshoz, az árakról szintén ott. Üdv
Kedves Gazdi! Ha jól számolom, akkor az első időponttól számolva ez 70 napos, az utolsótól pedig 67 napos vemhesség, ami mindenképp túlhordásnak minősül. Amennyiben a szuka is és a picik is jól vannak, nincs ezzel kapcsoatban teendő. Ilyen esetben egyébként indokolt az ellés mesterséges megindítása, vagy a császármetszés. Üdvözlettel, Dr Puskás Gábor
Ha a hímvessző felületén genny ,gyulladás vagy bármilyen kóros eltérés látható akkor vizsgáltassa meg ey állatorvossal, Egyéb esetekben ez a jelenség még belefér a normális jelzőbe, idővel általában megszűnik.
Különösen gyors növekedésre szelektál baromfiknál fordul elő legtöbbször az angolkórnak elnevezett betegség, ami több okra is visszavezethető, elsősorban hiánybetegség. A Futor önmagában nem megoldás a kalciumhiány megszüntetésére, ha a beépüléshez szükséges foszfor hiányzik. Külön foszforkiegészítés(pl. Phylafor, kalcium : foszfor, 3:1 arányig), vagy megfelelő arányt tartalmazó ásványianyagból álló takarmány kiegészítés szükséges. Ha nem kapnak természetes napfénnyel történő megvilágítást, "D" vitamin hiány is előfordulhat.