4931. A nőstény macskák jobbmancsosak, a hímek inkább a balt használják
A nőstény macskák inkább jobb mancsukat használják, míg a hímek a balt részesítik előnyben - derítették ki a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
A nőstény macskák inkább jobb mancsukat használják, míg a hímek a balt részesítik előnyben - derítették ki a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
Az utóbbi években egyre szeszélyesebb tél nem csak minket, hanem kedvenceinket is megviseli. Igyekszünk alkalmazkodni, de olykor mégis rossz döntést hozunk, ami akár az állat megbetegedéséhez is vezethet.
Kiskedvencnek és gazdinak egyaránt sok örömöt és vidám percet okozhat, ha télen is aktívan töltjük az időt. Most ugyan kényeztet az enyhébb idő, de jól tudjuk, hogy jön még kutyára dér.
A patkányok is szeretnek játszani, ha meglátják ezt a titokzatos labirintust, rögtön felderítésre indulnak.
Egy népi hiedelem szerint február 2-án izgalmas következtetést lehet levonni a medvék viselkedéséből: ilyenkor jósolják meg, hogy mikor lesz vége a télnek, és mikor jön el a tavasz.
Sok oka lehet (daganat, tályog, bőrbetegség, paraziták, stb.), aminek elkülönítése nem könnyű feladat. Érdemes megmutatni állatorvosnak, aki eldönti a további teendőket is.
Nyugodtan oda lehet már őket adni! Kb. 6 hetes kortól (illetve amikortól már esznek szilárd eleséget) nyugodtan el lehet választani a kiscicákat az anyjuktól. Ha egyáltalán nem hagyjuk őket szopni, akkor néhány nap alatt leáll a mama tejtermelése és lemegy az emlők duzzanata is. Emlőgyulladás nemigen szokott kialakulni, de semmiképp nem szabad a kicsiket visszaengedni szopni, mert ezzel újraindul a tejtermelés és minden kezdődik elölről.
Erre a kérdésre nem is olyan egyszerű válaszolni. Mennyi idős a papagáj, mely fajhoz tartozik? Jó lenne tudni a fajtáját, súlyát. Ha a madár mellcsontja nem kitapintható, és érezhetően "húsos" a papagáj, akkor több mint valószínű, hogy van rajta némi felesleg.
Így elsőre az a gyanúm, hogy toklász ment a lábába! Minél előbb vigyék állatorvoshoz, hogy megvizsgálja és meggyógyítsa a kutyust.
A leírása alapján arra gondolok, hogy a "félénk" teknős le van gyengülve, valószínű, hogy a másik teljesen elnyomja, nem tud rendesen táplálkozni, így könnyen kialakulhatott nála valamilyen hiánybetegség. Azt javaslom különítse el őket és vitaminkiegészítéssel próbálja meg felerősíteni, hogy normálisan táplálkozzon. Ha étvágytalanná válna, vigye állatorvoshoz, mert egy ilyen legyengült állapotban más betegségek is kialakulhatnak.