4931. A nőstény macskák jobbmancsosak, a hímek inkább a balt használják
A nőstény macskák inkább jobb mancsukat használják, míg a hímek a balt részesítik előnyben - derítették ki a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
A nőstény macskák inkább jobb mancsukat használják, míg a hímek a balt részesítik előnyben - derítették ki a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
Az utóbbi években egyre szeszélyesebb tél nem csak minket, hanem kedvenceinket is megviseli. Igyekszünk alkalmazkodni, de olykor mégis rossz döntést hozunk, ami akár az állat megbetegedéséhez is vezethet.
Kiskedvencnek és gazdinak egyaránt sok örömöt és vidám percet okozhat, ha télen is aktívan töltjük az időt. Most ugyan kényeztet az enyhébb idő, de jól tudjuk, hogy jön még kutyára dér.
A patkányok is szeretnek játszani, ha meglátják ezt a titokzatos labirintust, rögtön felderítésre indulnak.
Egy népi hiedelem szerint február 2-án izgalmas következtetést lehet levonni a medvék viselkedéséből: ilyenkor jósolják meg, hogy mikor lesz vége a télnek, és mikor jön el a tavasz.
A lakásban tartott kutya valóban több odafigyelést, sétát és játékot igényel, mint a lakásban egyedül tartott cica. A klausztrofóbia nem jellemző a macskákra, rendszerint jelzik, ha simogatást, foglalkozást igényelnek, egyébként a nap nagy részét pihenéssel, alvással töltik. Manapság számos olyan macskajáték, többszintes, karomkoptatóval is ellátott macskaház kapható, amivel le tudja foglalni magát a cica az egyedül töltött órák alatt.
Lehet, hogy bolhás. Többnyire akkor csinálják ezt. Kellene neki venni cseppentős bolhairtót (állatpatika!)! Ha mégsem múlik a vakaródzás, akkor azt javaslom, vigyék el állatorvoshoz.
Egyedfüggő, de szerintem hamar megszelídül. Pár nap, egy hét és ki sem lehet majd zavarni a gazdi öléből! Mindenképpen nyugodtság és türelem kell hozzá, nem szabad erőltetni a barátkozást, rá kell hagyni a macsra a kezdeményezést. A macskák ilyenek!
Szerintem átvette a házőrző szerepet és mivel fél, folyamatos ugatásával próbálja jelezni, hogy ő ott őrzi a házat.
Szerintem nem igaz! Azért lehet ez a tévhit, mert általában benti cicákról van szó, ritkán mennek ki és akkor sem merészkednek messzire. Ha tartósan kinti életmódot folytatnának, ők sem lennének "különbek" :) És láttam én már csavargástól rendesen lepusztult sziámi cicát!