4931. A nőstény macskák jobbmancsosak, a hímek inkább a balt használják
A nőstény macskák inkább jobb mancsukat használják, míg a hímek a balt részesítik előnyben - derítették ki a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
A nőstény macskák inkább jobb mancsukat használják, míg a hímek a balt részesítik előnyben - derítették ki a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
Az utóbbi években egyre szeszélyesebb tél nem csak minket, hanem kedvenceinket is megviseli. Igyekszünk alkalmazkodni, de olykor mégis rossz döntést hozunk, ami akár az állat megbetegedéséhez is vezethet.
Kiskedvencnek és gazdinak egyaránt sok örömöt és vidám percet okozhat, ha télen is aktívan töltjük az időt. Most ugyan kényeztet az enyhébb idő, de jól tudjuk, hogy jön még kutyára dér.
A patkányok is szeretnek játszani, ha meglátják ezt a titokzatos labirintust, rögtön felderítésre indulnak.
Egy népi hiedelem szerint február 2-án izgalmas következtetést lehet levonni a medvék viselkedéséből: ilyenkor jósolják meg, hogy mikor lesz vége a télnek, és mikor jön el a tavasz.
A leírt tünetek alapján ízületgyulladás is szóba jöhet, ezért mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, mielőtt súlyosbodnának a tünetek.
Mivel ez humán-egészségügyi probléma (zoonózis), javasolnám, hogy orvosával beszélje meg a kérdést!
Az említett eset tipikus a kandúr macskák között. A párzássál és a territoriális küzdelemmel összefüggésben alakulnak ki a sebesülések. Ezek a leírt tályogok veszélyesek az állat egészségére nézve, de higiéniai szempontból sem előnyös egy állandóan gennyes sebekkel teli állattal együtt élni. Javaslatom a macska kezeltetését, majd a gyógyulás után az ivartalanítását. Ez végérvényesen megoldhatja a problémát. Különben előbb-utóbb súlyos betegséget szed össze az állat.
A macskák esetében is van szimpátia vagy antipátia lányok és fiúk között. Ha ez áll fenn, akkor nehéz a helyzet, esetleg kell egy másik kandúrt választani. Lehetséges azonban, hogy a kandúr nem eléggé rámenős, hiszen ő idegenben van. Ezért javaslom, hogy a kislányt tessék panzióztatni a kandúr otthonában a legkívánósabb napokon. Remélem, sikerül nekik!
A guppik általában 4, esetleg 5 hétig vemhesek! Ezeknek a csodálatos halaknak a "szaporítása" még egy kezdőnek is könnyen megoldható feladat. A következők alapján tenyésztem a szivárványos guppikat: erre a célra vettem egy 10 literes akváriumot. Ehhez a medencéhez beszerzek egy légpumpát, és ezzel összekombinálok egy szivacsszűrőt. Teleültetem növényekkel a tenyészakváriumot, de olyan mennyiségben, hogy a nőstény guppim szinte mozdulni se tudhasson. Amikor úgy látom, hogy a nőstény már az "utolsó stádiumban" van (ezt úgy lehetséges észrevenni, hogy a nőstények hasi tájékán található egy fekete folt, (ebben vannak a kishalak), és ilyenkor az anyaállat egy kicsit "kocka alakú lesz"), akkor átrakom a tartóakváriumból a tenyészmedencébe, és megvárom míg el kezd ívni, majd amikor befejeződik a "szülés", akkor visszarakom az anyát! A kis ivadékok rögtön úsznak, és sórákocskákkal, illetve poreleséggel egyből etethetők. Tapasztalataim szerint a második hónap után kezdenek el színesedni, és 6-8 hónap alatt elérik el a hímek a 3 centiméteres testnagyságot.