4931. A nőstény macskák jobbmancsosak, a hímek inkább a balt használják
A nőstény macskák inkább jobb mancsukat használják, míg a hímek a balt részesítik előnyben - derítették ki a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
A nőstény macskák inkább jobb mancsukat használják, míg a hímek a balt részesítik előnyben - derítették ki a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
Az utóbbi években egyre szeszélyesebb tél nem csak minket, hanem kedvenceinket is megviseli. Igyekszünk alkalmazkodni, de olykor mégis rossz döntést hozunk, ami akár az állat megbetegedéséhez is vezethet.
Kiskedvencnek és gazdinak egyaránt sok örömöt és vidám percet okozhat, ha télen is aktívan töltjük az időt. Most ugyan kényeztet az enyhébb idő, de jól tudjuk, hogy jön még kutyára dér.
A patkányok is szeretnek játszani, ha meglátják ezt a titokzatos labirintust, rögtön felderítésre indulnak.
Egy népi hiedelem szerint február 2-án izgalmas következtetést lehet levonni a medvék viselkedéséből: ilyenkor jósolják meg, hogy mikor lesz vége a télnek, és mikor jön el a tavasz.
Leggyakrabban valamilyen baleset (leesés, rálépés miatti csonttörés, zúzódás) következménye a "lábhúzás". Az végtag beidegzésének a problémája is lehet a háttérben (bizonyos fertőzések, sérülések, mérgezések). Mindenképpen javasolt állatorvoshoz vinni az állatkát!
A cicának valóban macskanáthája volt, de erre általában nem elég a szemcsepp, hanem általános antibiotikum terápia is szükséges. A szemzúgban levő fehér hártya a pislogó hártya vagy harmadik szemhéj, általában akkor esik elő nagyon, ha legyengült az állat vagy gyulladt a szeme. A leírt másik elváltozást így nem tudom megállapítani. Kérem vigyék orvoshoz.
A csincsillák néha rágcsálják a szőrüket, előfordulhat náluk helytelen kezelés miatti szőrhullás is. A szőrük töredezhet vagy gombás fertőzöttség következményeként ki is hullhat. Az utóbbiak állatorvosi beavatkozást igénylő betegségek! Nem ezekkel téveszti össze a vedlést?
A tehéntej fehérje- és zsírtartalma jelentősen alacsonyabb a macskatejénél, ezért önmagában a kiscicák felneveléséhez nem elég. Vízzel hígítva és kizárólagosan ezen tartva még a kiscicák éhhalálát is okozhatja. Tejszínnel dúsított tehéntejet adhat nekik (1 liter tejre + 1, 25 dl tejszínt számolva). Szilárd táplálékukat vagdalt marha-, vagy csirkehús, joghurt, vagy pépesített marhaszív, tejszínes főzelékfélék képezhetik. 100 grammnyi ételükbe mindig keverjen bele 1 csapott mokkáskanálnyi Tovita port (amelyet gyógynövényboltban vagy patikában szerezhet be). Ügyeljen arra is, hogy a kiscicák kedvük szerint napozzanak és 8 hetes korukig naponta hatszor kapjanak enni. Később az etetések számát fokozatosan napi kettőre csökkentheti. Én nagyon ellenzem, ha a cicák előtt mindig ott az eleség! Lehetőleg ragaszkodjon az etetési időkhöz, de tiszta, friss víz mindig legyen előttük.
Egy három hónapos kutyának a szervezete még nagyon kevés terhelést bír, főleg ebben a melegeben. Nagyon kell vigyázni a kiszáradásra vagy hőgutára. Befolyásolhatja még az is, hogy mikor kapott védőoltást, mert utána mindig kicsit belázasodnak (ez a természetes és a kívánatos ). Függhet a kutya fajtájától, van amelyik jobban elviseli a meleget (agarak, vizslák, általában a rövid, vagy világos szőrűek). Azt tanácsolom, hogy a nagyobb sétákat, játékot, az esti, vagy reggeli órákra időzítse, és napközben vagy evés után csak a szükségleteit végezze el. Legyen türelemmel, a kiskutyából nem sokára felnőtt lesz.