4931. A nőstény macskák jobbmancsosak, a hímek inkább a balt használják
A nőstény macskák inkább jobb mancsukat használják, míg a hímek a balt részesítik előnyben - derítették ki a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
A nőstény macskák inkább jobb mancsukat használják, míg a hímek a balt részesítik előnyben - derítették ki a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
Az utóbbi években egyre szeszélyesebb tél nem csak minket, hanem kedvenceinket is megviseli. Igyekszünk alkalmazkodni, de olykor mégis rossz döntést hozunk, ami akár az állat megbetegedéséhez is vezethet.
Kiskedvencnek és gazdinak egyaránt sok örömöt és vidám percet okozhat, ha télen is aktívan töltjük az időt. Most ugyan kényeztet az enyhébb idő, de jól tudjuk, hogy jön még kutyára dér.
A patkányok is szeretnek játszani, ha meglátják ezt a titokzatos labirintust, rögtön felderítésre indulnak.
Egy népi hiedelem szerint február 2-án izgalmas következtetést lehet levonni a medvék viselkedéséből: ilyenkor jósolják meg, hogy mikor lesz vége a télnek, és mikor jön el a tavasz.
A hányás, hasmenés, étvágytalanság számos betegségre utalhat egy kiscicánál. Vírusok és paraziták is jelen lehetnek szervezetében. Mielőbb meg kellene mutatni a cicát egy állatorvosnak!
A leírás és a kérdés feltevése is elég általános, így csak általánosságban lehet rá válaszolni. A megadott méretű terráriumban többféle kistestű hüllő is tartható, például szkinkek, gekkók. Hüllők mellett különféle ízeltlábúak (madárpók, skorpió) esetleg puhatestűek (pl. achátcsiga) is szóba jönnek. Javaslom megfelelő szakkönyvek illetve az internet böngészését.
Itt lenne az ideje egy szemész specialistát felkeresni, mielőtt az állat teljesen megvakul.
A csahos lecsendesítésének első lépése, hogy rájöjjünk: miért csap egyáltalán ekkora zenebonát? A kutyák végső soron bármilyen ok miatt ugathatnak. Ugatnak, ha izgatottak vagy ha egyedül érzik magukat. Ugatnak, hogy felhívják magukra a figyelmet vagy ha betolakodó idegenre akarnak figyelmeztetni. Néha egész egyszerűen jókedvükben ugatnak.
A kecskepapagájok 8 évesen már igen öregnek számítanak. Meg lehet próbálni egy antibiotikumos kenőccsel (pl. Tetran) való kezelést. Ha gyulladás van a "csomó" alatt, akkor a kezelés hatására rövidesen látható lesz az eredmény. Ha egyedül tartott szobamadár, akkor az atkafertőzésnek kicsi az esélye (kezelése pl. Ivermectin-nel). Amennyiben sejtburjánzás, úgy az antibiotikumra nem fog reagálni. Állatorvosnak kellene megmutatni és ő dönti el, hogy műtéttel eltávolítható-e, illetve egyáltalán el kell-e távolítani.