4931. A nőstény macskák jobbmancsosak, a hímek inkább a balt használják
A nőstény macskák inkább jobb mancsukat használják, míg a hímek a balt részesítik előnyben - derítették ki a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
A nőstény macskák inkább jobb mancsukat használják, míg a hímek a balt részesítik előnyben - derítették ki a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
Az utóbbi években egyre szeszélyesebb tél nem csak minket, hanem kedvenceinket is megviseli. Igyekszünk alkalmazkodni, de olykor mégis rossz döntést hozunk, ami akár az állat megbetegedéséhez is vezethet.
Kiskedvencnek és gazdinak egyaránt sok örömöt és vidám percet okozhat, ha télen is aktívan töltjük az időt. Most ugyan kényeztet az enyhébb idő, de jól tudjuk, hogy jön még kutyára dér.
A patkányok is szeretnek játszani, ha meglátják ezt a titokzatos labirintust, rögtön felderítésre indulnak.
Egy népi hiedelem szerint február 2-án izgalmas következtetést lehet levonni a medvék viselkedéséből: ilyenkor jósolják meg, hogy mikor lesz vége a télnek, és mikor jön el a tavasz.
AZONNAL vidd állatorvoshoz a kutyádat! Minél előbb, annál jobb. (Ha lehet, még a karácsonyi ünnepek előtt tedd ezt meg, mert amikor már mindenhol csak ügyeletet találsz, nehezebb lesz ezt megtenni.)
Többféle bőrbetegség is okozhat gombás elváltozásokhoz hasonló tüneteket. Ezért célszerű először megbizonyosodni a tünetek okáról, ehhez állatorvost kell hívni, aki megvizsgálja a lovat, és szükség esetén mintát is vesz, azt laborba küldi. Amennyiben valóban gomba van a háttérben, kiváló készítmények állnak rendelkezésre, mint a helyi, mint az injekciós kezeléshez. Ha a labor a tüneteket okozó gombát is pontosabban meghatározza, még könnyebb a megfelelő készítményt, illetve kezelési módot megtalálni.
A csipkelődőssé válás oka valószínűleg hormonális eredetű. A kamaszkorú madárka talán a családban elfoglalt rangsorban kíván előrébb jutni. Amennyiben kesztyűvel nyúlna hozzá, a hullámos talán rájön, hogy a csípése nem hozza meg az általa kívánt reakciót, és abbahagyja kellemetlen szokását.
Az itt leírt gyógykezelés a kamilla és a rózsaméz gyulladásgátló és antiszeptikus hatásánál fogva gyulladásos eredetű emlőduzzanat esetén lehetett hatékony, daganatos elváltozás esetén nem, vagy alig észrevehető javulást okozott volna.
Ha nagyon koszos, és nem tudja magát letisztogatni, meg lehet fürdetni langyos vízzel, szükség esetén babasamponnal. Csak akkor tegyék újra, ki ha már teljesen megszáradt. Addig törölközőbe szárítgassák bent a meleg lakásban. A szem körüli váladéknak több oka lehet, pl.: begyulladt kicsit a kötőhártyája, a könnycsatornája eltömődött, stb... Amint lehetősége van rá mutassa meg állatorvosnak, addig is langyos kamillás vízzel törölje le a váladékot a nyuszi szeméről. És Kellemes Ünnepeke és Boldog Újévet kívánok!