4931. A nőstény macskák jobbmancsosak, a hímek inkább a balt használják
A nőstény macskák inkább jobb mancsukat használják, míg a hímek a balt részesítik előnyben - derítették ki a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
A nőstény macskák inkább jobb mancsukat használják, míg a hímek a balt részesítik előnyben - derítették ki a belfasti Queen's Egyetem kutatói.
Az utóbbi években egyre szeszélyesebb tél nem csak minket, hanem kedvenceinket is megviseli. Igyekszünk alkalmazkodni, de olykor mégis rossz döntést hozunk, ami akár az állat megbetegedéséhez is vezethet.
Kiskedvencnek és gazdinak egyaránt sok örömöt és vidám percet okozhat, ha télen is aktívan töltjük az időt. Most ugyan kényeztet az enyhébb idő, de jól tudjuk, hogy jön még kutyára dér.
A patkányok is szeretnek játszani, ha meglátják ezt a titokzatos labirintust, rögtön felderítésre indulnak.
Egy népi hiedelem szerint február 2-án izgalmas következtetést lehet levonni a medvék viselkedéséből: ilyenkor jósolják meg, hogy mikor lesz vége a télnek, és mikor jön el a tavasz.
Üdvözlöm! Először egy korrekt fizikális vizsgálat (különös tekintettel a szív és az idegrendszer vizsgálatára) ajánlott, majd ezt követően kiegészítő vizsgálat (pl szív UH, EKG, vagy gerinc RTG, ha arra van gyanú) javasolt. Egy 8 éves golden keverék NEM öreg, itt valami egyéb ok lehet a háttérben.
Kedves Orsolya! Ezzel kapcsolatban kérem, olvassa el a csatolt cikket, amelyből minden fontosat megtudhat!
Kedves Kata! Sajnos a kutyákra jellemző vadászösztön miatt nem szabad őket a nyuszival egyedül hagyni.
Teljes tehéntejjel táplálható ami szőlőcukorral dúsítva van (hasmenése ne legyen) 3-4 hetes kortól tudjon más takarmányt is próbálni árpa, zab, búzadara széna (kostolóba) legelési lehetőség változatos fűből (nyers lucernát ne kapjon) víz legyen előtte
Kedves Anyegin! A hőguta elkerülése kellő légmozgással (ventillátor, léghuzat stb.) oldható meg a legegyszerűbben! Ha már fenyeget a veszélye, és esetleg tünetek is vannak (testhőmérséklet emelkedés, zihálás, támolygó mozgás, elfekvés, pupillatágulat), akkor a test azonnali kíméletes és fokozatos hűtése, valamint az Apis a Belledonna, ill. a Hypericum adagolása jöhet szóba, az agyi ödéma csökkentésére, a keringés és az idegrendszer támogatására. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád homeopata állatorvos