4941. Hóbaglyok érkeztek Debrecenbe
Hóbaglyok (Bubo scandiacus) érkeztek a debreceni állatkertbe, ahol ezt az állatfajt még soha sem láthatta a nagyközönség - mondta csütörtökön sajtótájékoztatón a Nagyerdei Kultúrpark Nonprofit Kft. ügyvezetője.
Hóbaglyok (Bubo scandiacus) érkeztek a debreceni állatkertbe, ahol ezt az állatfajt még soha sem láthatta a nagyközönség - mondta csütörtökön sajtótájékoztatón a Nagyerdei Kultúrpark Nonprofit Kft. ügyvezetője.
Több mint 100 ezer, súlyosan veszélyeztetett orangutánt öltek meg 16 év alatt Borneón - számolt be a BBC egy új kutatás eredményeiről.
A házi kedvencek eledelére fordított összeg értékben meghaladta a hatvanmilliárd forintot 2017. február és 2018. január között: kutyaeledelre 7 százalékkal, míg macskaeledelre 10 százalékkal többet hagytak ott a boltokban a magyarok, derül ki a Nielsen kiskereskedelmi indexéből.
A kutyák nem csak saját gazdáikat boldogítják, néhányan az interneten is nagy népszerűségnek örvendenek. Ismerjük meg a menő celEBeket
Nemcsak az embereknél, de a négylábúaknál is beköszöntött a felső légúti fertőzések szezonja: a kennelköhögés egy rendkívül ragályos légcső- és hörgőgyulladás, amely jellemzően csoportban tartott, kutyatársaságot gyakran látogató kedvenceket érint.
Feltételezhetően vissza fog nőni, a karomágy állapotának függvényében. Állatorvosi ellátásra szükség van a fertőzések elkerülése érdekében. Dr. Puskás Gábor
Ez nem abnormális viselkedés, de ha gondolja, próbálja meg ártani nem fog.
Az elrontott nevelésű, elkényeztetett, elemberesített és falkarangsor hiányában élő kutyák egyik jellemzője, hogy nem tűrik el a testkontaktust embertársaiktól vagy idegenektől. A másik, hogy jelőlő vizelésükkel is ezt igyekeznek demonstrálni. A farok behúzása a félelem jele. Tehát a kutyába a dominancia és a félelem kettőse egyszerre van jelen - ami az egyik legrosszabb kombináció. Amit az ivartalanítást követően tenni lehet: • az elmaradt vagy helytelen nevelés pótlása/kijavítása • a falkarangsor kialakítása • a félelme szakszerű kezelése, csökkentése • az elkényeztetés megszüntetése
Lehet, hogy atkák okozták. Ha lát apró mozgó állatkákat rajta akkor le kéne kezelni. A Frontline használható, vattával át lehet törölgetni.
1-2 napig ne adjon neki enni - higgye el éhes lesz és enni fog. Kevés éhen halt kutya esetéről tudok !!!