491. Hogyan párzik a kígyó?
Ágyban, párnák közt? Nem, de a meghitt, nyugodt környezetre nekik is szükségük van. Ha szeretnénk kiskígyókat, akkor tartsuk magunkat távol tőlük erre az időre.
Ágyban, párnák közt? Nem, de a meghitt, nyugodt környezetre nekik is szükségük van. Ha szeretnénk kiskígyókat, akkor tartsuk magunkat távol tőlük erre az időre.
Ha nem látod a képeket, nem hiszed el! Egy mókusanya gondolkodás nélkül nekimegy a nála sokszor nagyobb kutyának, hogy megmentse csapdába esett kicsinyét. Hihetetlen!
Október 11-én, szombaton, Egerben a főiskola előtti téren állati napot rendez a Vidám Mancsok Álltavédő Egyesület. Gyere el Te is!
A madarászokat minden évszak más-más teendők elé állítja. Sokan, amikor vásárlás mellett döntenek, megkérdezik, hogy tarthatják-e madaraikat télen is a szabadban, illetve mennyire kell fűteni rájuk. A hidegtűrő fajok választása jelentősen csökkentheti a díszmadár-tartás költségeit.
Sok kezdő akvarista azzal a titkolt céllal telepíti az algázókat, hogy ezekkel a halakkal megoldódnak az algák elleni küzdelemmel járó állandó gondjaik. Persze tévednek…
A rejtett here a későbbiekben okozhat gondot (daganat). Ezért annak eltávolítása javasolt. Egyúttal a másik herét is javaslom eltávolítani.
A shar pei különleges fajta, egy csomó olyan betegséggel és állapottal, ami más kutyafajtákban nem fordul elő, így sok állatorvos, aki csak ritkán találkozik ilyen fajtával, nem ismeri fel ezeket a dolgokat. Emiatt a shar pei egyik-másik jellegzetes bajának felismeréséhez komoly tapasztalatok és nagy shar pei forgalom kell. Azt, hogy a leírt tüneteket mi okozta, én biztosan nem tudom megmondani, de van egy ilyen tapasztalat állatorvos kollégám, aki szerintem biztosan érdemben hozzá tud szólni a dolgokhoz. Hozzá kellene elmenni. Dr. Seregi Antalnak hívják, és Budapesten a XI. ker. Gazdagréten dolgozik a FeliCavet Állatkórházban.
Kedves Gazdi! A találgatás helyett javaslom, minél hamarabb vigye el cicáját állatorvoshoz. Ez sajnos nem az az eset, amikor látatlanaban tanácsot lehetne adni...
Kedves Manyika! Az, hogy hányszor etetjük egy nap kedvencünket, az csakis tőlünk és a családunk időbeosztásától függ. A legtöbb gazdi naponta egyszer vagy kétszer ad enni kedvencének, de akadnak akik háromszor adnak kisebb adagokat. Az, hogy reggel vagy este, gyakorlatilag mindegy. A kutya mindkettőhöz hozzászokik, ha a kutya házőrző és este "dolgozik" akkor talán maradjon inkább az esti etetése.
Magától is elmúlik, de segíteni, gyorsítani lehet Bach-virágterápiával. Ez utóbbihoz töltse ki a szerválasztó lapot és küldje el nekem >>> http://www.4tappancs.hu/download/m_bvszerval.doc Állatorvosi kezelés nem szükséges, mert ez nem testi bántalom.