491. Hogyan párzik a kígyó?
Ágyban, párnák közt? Nem, de a meghitt, nyugodt környezetre nekik is szükségük van. Ha szeretnénk kiskígyókat, akkor tartsuk magunkat távol tőlük erre az időre.
Ágyban, párnák közt? Nem, de a meghitt, nyugodt környezetre nekik is szükségük van. Ha szeretnénk kiskígyókat, akkor tartsuk magunkat távol tőlük erre az időre.
Ha nem látod a képeket, nem hiszed el! Egy mókusanya gondolkodás nélkül nekimegy a nála sokszor nagyobb kutyának, hogy megmentse csapdába esett kicsinyét. Hihetetlen!
Október 11-én, szombaton, Egerben a főiskola előtti téren állati napot rendez a Vidám Mancsok Álltavédő Egyesület. Gyere el Te is!
A madarászokat minden évszak más-más teendők elé állítja. Sokan, amikor vásárlás mellett döntenek, megkérdezik, hogy tarthatják-e madaraikat télen is a szabadban, illetve mennyire kell fűteni rájuk. A hidegtűrő fajok választása jelentősen csökkentheti a díszmadár-tartás költségeit.
Sok kezdő akvarista azzal a titkolt céllal telepíti az algázókat, hogy ezekkel a halakkal megoldódnak az algák elleni küzdelemmel járó állandó gondjaik. Persze tévednek…
Kb. 4-5 napig figyelje meg a cicát. Egyrészt a székletét (alomtálcát), hogy eltávozott-e a műanyagvég, másrészt pedig a Kedvencét. Ha bágyadt, gubbaszt, hány, nem eszik stb., vagy pedig 4-5 napon belül nem találja a megevett fémet, akkor feltétlen keressen fel egy állatorvost! A szerencse a szerencsétlenségben, hogy a műanyagdarabbal egy fémet is nyelt, így röntgennel könnyűszerrel megállapítható, hogy az idegentest még a belekben van, vagy sem...
Egy szó, mint száz: Itt lenne az ideje az állat ivartalanításának! A vázolt problémák egycsapásra meg fognak szűnni.
Elviekben igen. Megfelelően nagy kalit szükséges, mivel nagy a köztük lévő méretkülönbség. Mivel sok múlik az egyedek habitusán is, így előfordulhat torzsalkodás. Ez esetben szükséges lehet a különhelyezésük.
Mindenképpen vigye állatorvoshoz, ugyanis lehetséges, hogy gerincvelő eredetű a baj.
Minden hüllőre jellemző tulajdonság a vedlés. Ékszerteknősök életük során számtalanszor vedlik le bőrüket. Normális esetben levedlett bőr vékony, átlátszó hártyaszerű képlet. Élőben ez sokszor fehéres, vékony bőrfoszlányként látható, ami a teknős testéről lóg, amíg végleg le nem válilk. Vedlés során nem csak a bőr külső rétegét cserélik le a teknősök hanem a páncél szarulemezeinek elhalt részei is váltódnak. Ezek egészséges esetben szintén könnyen leválnak az alatta lévő területről, átlátszóak, nem véresek, az adott szarupajzsnak méretéhez és alakjához igazodnak. Egészséges teknős egyedül is problémamentesen levedlik. Segítségre abban az esetben van szükség, ha a szarulemezek nem hajlandók maguktól leválni, esetleg több réteg is felhalmozódik (ennek egy gyakori oka a szabálytalan páncélalakulás). Problémás esetben azonban érdemes hozzáértő személytől segítséget kérni.