4946. Saját családot szeretne a dögös ötös malaccsalád
Ha szeretnéd valamelyik fekete ördögöt felnevelni, és úgy érzed, hogy készen állsz egy törpemalacra, akkor itt a nagy lehetőséged! Előtte persze olvasd el az összefoglalót!
Ha szeretnéd valamelyik fekete ördögöt felnevelni, és úgy érzed, hogy készen állsz egy törpemalacra, akkor itt a nagy lehetőséged! Előtte persze olvasd el az összefoglalót!
Hogyan mérsékeljem a lakásban a kavargó macskaszőr-gombolyag mennyiségét? Száraz, avagy nedves táppal etessem? Adjak-e neki színhúst? Mit tegyek, ha megeszi a szobanövényt, utána pedig öklendezni kezd? Ezekre az alapkérdésekre, valamint a cicák téli táplálására kerestünk és találtunk válaszokat dr. Fodor Kinga állatorvos, kisállat dietetikus szakértőnél.
Elsőként érkezett meg Afrikából Magyarországra, gemenci fészkébe Tóbiás, a fekete gólya - közölte a Gemenc Zrt. szombaton az MTI-vel.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a lakosság figyelmébe ajánlja a rendkívül egyszerű, ugyanakkor nagyon látványos méhecske hotel, más néven darázsgarázs eszközcsoportot, amivel erkélyen, ablakpárkányon is segíthetjük a szelíd beporzók szaporodását már kora tavasztól.
A Dél-Pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet főorvosa azt mondta: áprilistól novemberig tart a kullancsszezon, de mivel a nedves, meleg időszakot jobban szeretik az élősködők, a főszezon áprilistól júniusig tart.
A vemhesség kutya esetében 58-62 nap. A félidős vemhesség már nagy biztonsággal megállapítható ultrahangvizsgálat segítségével. Forduljon állatorvoshoz!
Bár nem fiatal, de azért lemondani még nem kell róla. A szemére használható antibiotikumos szemcseppet vagy kenőcsöt állatorvos tudna felírni vagy adni, és ha elviszik, akkor vizsgálat után a betegségének megfelelő kezelést is kaphat.
A HD a csípő dysplasia, az ED a könyök dysplasia röntgenszűrést jelenti. Ezekhez a röntgenekhez be kell bódítani a kutyát.
Mivel semmiféle tipikus tünet nincs a hörcsögnél (rágcsálóknál a legtöbb betegség általános tünetei ezek) ezért a leírtak alapján tanácsot sem tudok adni. Alaposabbb szakszerű vizsgálattal lehetne kideríteni, hogy van-e valamiféle betegsége az állatnak, ehhez viszont el kell vinni állatorvoshoz.
A harapások legnagyobb veszélye a fertőzés (a szájüregben található baktériumok miatt), ami a megharapott állat életébe is kerülhet! Ezt nagyon komolyan kell venni, főleg húsevők (mint a görény is) harapása esetén. Célszerű ezért mihamarabb állatorvoshoz vinni az állatot, aki antibiotikumos kezelésben fogja részesíti.