4946. Saját családot szeretne a dögös ötös malaccsalád
Ha szeretnéd valamelyik fekete ördögöt felnevelni, és úgy érzed, hogy készen állsz egy törpemalacra, akkor itt a nagy lehetőséged! Előtte persze olvasd el az összefoglalót!
Ha szeretnéd valamelyik fekete ördögöt felnevelni, és úgy érzed, hogy készen állsz egy törpemalacra, akkor itt a nagy lehetőséged! Előtte persze olvasd el az összefoglalót!
Hogyan mérsékeljem a lakásban a kavargó macskaszőr-gombolyag mennyiségét? Száraz, avagy nedves táppal etessem? Adjak-e neki színhúst? Mit tegyek, ha megeszi a szobanövényt, utána pedig öklendezni kezd? Ezekre az alapkérdésekre, valamint a cicák téli táplálására kerestünk és találtunk válaszokat dr. Fodor Kinga állatorvos, kisállat dietetikus szakértőnél.
Elsőként érkezett meg Afrikából Magyarországra, gemenci fészkébe Tóbiás, a fekete gólya - közölte a Gemenc Zrt. szombaton az MTI-vel.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a lakosság figyelmébe ajánlja a rendkívül egyszerű, ugyanakkor nagyon látványos méhecske hotel, más néven darázsgarázs eszközcsoportot, amivel erkélyen, ablakpárkányon is segíthetjük a szelíd beporzók szaporodását már kora tavasztól.
A Dél-Pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet főorvosa azt mondta: áprilistól novemberig tart a kullancsszezon, de mivel a nedves, meleg időszakot jobban szeretik az élősködők, a főszezon áprilistól júniusig tart.
A nyákos burokkal fedett lágyabb bélsár vastagbél hurutra utal. Ez gyakori dolog a kutyáknál, de csak ebből nehéz konkrétumot mondani, mert sokféle ok állhat a háttérben. De az is lehet, hogy semmi jelentősége nincsen. Indokolt lehet alapos bélsár laborvizsgálat, kórokozók keresése (kimutatása). És egy egyéb irányú alap labor sem ártana meg, csak amiatt, hogy tisztán lehessen látni, minden rendben megy-e? Egyébként pedig rengeteg múlik azokon az apróságokon, amit csak alapos kikérdezéssel és megbeszéléssel lehet tisztázni.
Üdvözlöm, Ha egy gekko farka elvékonyodik, ott biztosan valamilyen hosszan tartó folyamat zajlik a háttérben... Szerintem minél előbb el kéne vinni őt egy hüllőkkel foglalkozó állatorvoshoz, hogy megállapíthassa mi a probléma, és orvosolhassa is... Üdv-Éva
Kedves gazdi! Ne adja fel, sajnos vannak ilyen házikedvencek, akikkel foglakozni kell, hogy "kineveljük belőle" az agressziót. Az alábbi cikkek segíthetnek: http://www.haziallat.hu/allati-trendi/homeopatia-kedvenceinknek/az-agresszivitas-formai-kezelese-homeopatiaval/4232/ http://www.haziallat.hu/macska/viselkedes/macska-durva-jatek/5271/
Kedves Gazdi! Nem minden kutya egyforma -úgy ahogy az emberek sem. Az én kutyámat sem érdekli a labda, tényleg az van, hogy egyszerűen nem érdekli (nem muszáj, hogy legyen vele rossz élménye, csak egyszerűen nem érdekli). Nálunk a plüss játékokkal van úgy, hogy egy darabig érdekli, aztán nem.De van egy frizbink, amit imád. Hosszan el tud rajta rágódni.Ha valamelyik játék nem érdekli, egyszerűen próbálj meg olyanokat keresni, amik jobban lekötik, és akkor azzal tudtok játszani!
Amennyiben a kiskutya az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs a boncolási eredményről megfelelő jegyzőkönyv a birtokukban, akkor esélytelen a kérdés, és nem szabad belemenni semmiféle további lépésbe. Nem tudják ugyanis semmivel sem bizonyítani azt, hogy valóban az volt a baja, amit a vizsgálatok alkalmával megállapítottak nála. Ahhoz ugyanis, hogy a tenyésztőt hibás teljesítés miatt bepereljék, önmagukban nem elegendőek a vizsgálati leletek. Boncolási jegyzőkönyv nélkül egy közepes ügyvéd is pillanatok alatt megnyeri a pert a tenyésztőnek, még akkor is, ha önöknek van igazuk, és akkor még a perköltségek is az önök nyakába szakadnak. Úgyhogy maradnak a tanulságok! Reklamálni a tenyésztőnél akkor kellett volna esélyes, amikor az első tüneteket észlelték. Ekkor lett volna lehetőség arra, hogy jelezzék neki, hogy az egészségesnek mondott kutya beteg, és veleszületett betegsége van, és ekkor kellett volna valami igénnyel fellépni vele szemben (árengedmény, visszavétel, másik kölyökre cserélés, stb).