4946. Saját családot szeretne a dögös ötös malaccsalád
Ha szeretnéd valamelyik fekete ördögöt felnevelni, és úgy érzed, hogy készen állsz egy törpemalacra, akkor itt a nagy lehetőséged! Előtte persze olvasd el az összefoglalót!
Ha szeretnéd valamelyik fekete ördögöt felnevelni, és úgy érzed, hogy készen állsz egy törpemalacra, akkor itt a nagy lehetőséged! Előtte persze olvasd el az összefoglalót!
Hogyan mérsékeljem a lakásban a kavargó macskaszőr-gombolyag mennyiségét? Száraz, avagy nedves táppal etessem? Adjak-e neki színhúst? Mit tegyek, ha megeszi a szobanövényt, utána pedig öklendezni kezd? Ezekre az alapkérdésekre, valamint a cicák téli táplálására kerestünk és találtunk válaszokat dr. Fodor Kinga állatorvos, kisállat dietetikus szakértőnél.
Elsőként érkezett meg Afrikából Magyarországra, gemenci fészkébe Tóbiás, a fekete gólya - közölte a Gemenc Zrt. szombaton az MTI-vel.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a lakosság figyelmébe ajánlja a rendkívül egyszerű, ugyanakkor nagyon látványos méhecske hotel, más néven darázsgarázs eszközcsoportot, amivel erkélyen, ablakpárkányon is segíthetjük a szelíd beporzók szaporodását már kora tavasztól.
A Dél-Pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet főorvosa azt mondta: áprilistól novemberig tart a kullancsszezon, de mivel a nedves, meleg időszakot jobban szeretik az élősködők, a főszezon áprilistól júniusig tart.
Kb. 4-5 napig figyelje meg a cicát. Egyrészt a székletét (alomtálcát), hogy eltávozott-e a műanyagvég, másrészt pedig a Kedvencét. Ha bágyadt, gubbaszt, hány, nem eszik stb., vagy pedig 4-5 napon belül nem találja a megevett fémet, akkor feltétlen keressen fel egy állatorvost! A szerencse a szerencsétlenségben, hogy a műanyagdarabbal egy fémet is nyelt, így röntgennel könnyűszerrel megállapítható, hogy az idegentest még a belekben van, vagy sem...
Egy szó, mint száz: Itt lenne az ideje az állat ivartalanításának! A vázolt problémák egycsapásra meg fognak szűnni.
Elviekben igen. Megfelelően nagy kalit szükséges, mivel nagy a köztük lévő méretkülönbség. Mivel sok múlik az egyedek habitusán is, így előfordulhat torzsalkodás. Ez esetben szükséges lehet a különhelyezésük.
Mindenképpen vigye állatorvoshoz, ugyanis lehetséges, hogy gerincvelő eredetű a baj.
Minden hüllőre jellemző tulajdonság a vedlés. Ékszerteknősök életük során számtalanszor vedlik le bőrüket. Normális esetben levedlett bőr vékony, átlátszó hártyaszerű képlet. Élőben ez sokszor fehéres, vékony bőrfoszlányként látható, ami a teknős testéről lóg, amíg végleg le nem válilk. Vedlés során nem csak a bőr külső rétegét cserélik le a teknősök hanem a páncél szarulemezeinek elhalt részei is váltódnak. Ezek egészséges esetben szintén könnyen leválnak az alatta lévő területről, átlátszóak, nem véresek, az adott szarupajzsnak méretéhez és alakjához igazodnak. Egészséges teknős egyedül is problémamentesen levedlik. Segítségre abban az esetben van szükség, ha a szarulemezek nem hajlandók maguktól leválni, esetleg több réteg is felhalmozódik (ennek egy gyakori oka a szabálytalan páncélalakulás). Problémás esetben azonban érdemes hozzáértő személytől segítséget kérni.