4946. Saját családot szeretne a dögös ötös malaccsalád
Ha szeretnéd valamelyik fekete ördögöt felnevelni, és úgy érzed, hogy készen állsz egy törpemalacra, akkor itt a nagy lehetőséged! Előtte persze olvasd el az összefoglalót!
Ha szeretnéd valamelyik fekete ördögöt felnevelni, és úgy érzed, hogy készen állsz egy törpemalacra, akkor itt a nagy lehetőséged! Előtte persze olvasd el az összefoglalót!
Hogyan mérsékeljem a lakásban a kavargó macskaszőr-gombolyag mennyiségét? Száraz, avagy nedves táppal etessem? Adjak-e neki színhúst? Mit tegyek, ha megeszi a szobanövényt, utána pedig öklendezni kezd? Ezekre az alapkérdésekre, valamint a cicák téli táplálására kerestünk és találtunk válaszokat dr. Fodor Kinga állatorvos, kisállat dietetikus szakértőnél.
Elsőként érkezett meg Afrikából Magyarországra, gemenci fészkébe Tóbiás, a fekete gólya - közölte a Gemenc Zrt. szombaton az MTI-vel.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület a lakosság figyelmébe ajánlja a rendkívül egyszerű, ugyanakkor nagyon látványos méhecske hotel, más néven darázsgarázs eszközcsoportot, amivel erkélyen, ablakpárkányon is segíthetjük a szelíd beporzók szaporodását már kora tavasztól.
A Dél-Pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet főorvosa azt mondta: áprilistól novemberig tart a kullancsszezon, de mivel a nedves, meleg időszakot jobban szeretik az élősködők, a főszezon áprilistól júniusig tart.
Nem csak a cicát kell a kutyához szoktatni, ha nem elsősorban a kutyát a macskához. A kutya neme semmilyen garanciát nem ad arra vonatkozólag, hogy miként fog reagálni a macskára. A macskák darabszáma nincs hatással az eredményre, …, ha nem működik a dolog akkor kettőt nehezebb tovább adni, illetve ha kettőt tép szét a kutya az nagyobb veszteség. Kérdésére "Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG" című könyvéből kaphat részletes választ.
A megfázásos tünetek általában pár napon belül maguktól is megszünnek, ha a madár tovább tüsszög, úgy valószínűleg antibiotikumos kezelésre lesz szükség. Megjegyzem a papagájokra ritkán jellemző a "klasszikus" megfázás, leggyakoribban inkább chlamydia fertőzés mutat hasonló tüneteket. Nem javaslom sem a "népi kuruzslást", sem az autodidakta humán gyógyszerezést, mivel adagolása, hatása kiszámíthatatlan. A méz mennyisége, pláne, hogy naponta eteti,soknak tűnik, ami elhízáshoz vezet. Az sem mindegy, hogy honnan szerzi be a mézet, mivel más az összetétele egy valódi, megbizható méhészetből származó méznek és más az üzletekben sokszor felbukkanó(a közelmúlt média adatai szerint, ha jól emlékszem, ez az arány 40% körüli a nagy kereskedmi láncokban), mesterséges mézutánzatnak, mely lehet, hogy olcsó, de főként csak cukrot tartalmaz. A nagysándornak inkább magokat adjon szárazon, vízben puhítva és csíráztatva, kapjon gyümölcsöket és csonthéjasokat (naponta egy-két diónyi mennyiséget), valamint, ahogy tavaszodik megjelennek a rügyes ágak, melyek közül különösen jó élettani hatásúak a fűzfa vessző rügyei és a vékony kérge.
A Betadin sebfertőtlenítésre hígítás nélkül használandó. A frissen keletkezett sebre legtöbbször egyetlen alkalommal is elegendő. Hogy milyen jellegű lehet a sérülés, az jobban eldönthető, ha jó minőségű képet küldene a róla. Ha nem megoldható, érdemes lenne állatorvosnak bemutatni. A papagájt mindenképp engedje ki az odúból, mert ott vergődve még több sérülést szerezhet! További hasznos információkat szerezhet, ha átolvassa a nimfákról szóló korábbi bejegyzéseket.
A nád fűféle, nem valószínű, hogy bármi bajuk legyen a papagájoknak, ha csipegetik. A nimfák vízfogyasztása elenyésző, különösen a téli időszakban.
Ilyenkor csak egyetlen dolgot lehet javasolni: azonnal irány egy állatorvosi ügyelet! (Tudomásom szerint szegeden van elérhető állatorvosi ügyeleti rendelés.)