4961. Minden a pásztorkutyákról - konferencia Szegeden
Idén május 12-13-án Szegeden tartják az első Közép-európai Pásztorkutyás Konferenciát, a KEPCon-t.
Idén május 12-13-án Szegeden tartják az első Közép-európai Pásztorkutyás Konferenciát, a KEPCon-t.
Ez a kilenc kismókus a kései, már a tavasz beköszönte után elvégzett területrendezési munkálatok miatt szorul most a mi gondoskodásunkra. - olvasható a Bechtold István Természetvédelmi Látogatóközpont oldalán. A vackaiknak otthont adó fák gyors felszámolása alatt a szülőknek nem volt lehetőségük átmenekíteni őket egy másik fészekbe.
Lizicai Márk, az Akvaristák Magyarországi Egyesületének tagja izgalmas előadást tartott a Halak Napján az etikus díszhaltartásról. Videó.
Az április 16-án induló 1 Ft + 1% kampányában a felelős állattartás és az állatmentés fontosságára hívja fel a figyelmet, a PreVital és a Noé Állatotthon
Folytatódik a JOY magazin jótékonysági programja, a JOY-Tündér, amelynek keretében minden megvásárolt májusi lapszámmal a NEO Magyar Segítőkutya Közhasznú Egyesületet is támogatják az olvasók.
Alapfeltétel a falkarangsor, az engedelmesség - ami nélkül a kutya nem érheti el a kiegyensúllyozott állapotot. Bővebben itt olvashatsz a témáról: Így neveld tudatosan a kutyádat!
Kedves Viki! Nem probléma, ha "házi kosztot" kap, csak próbálják meg vegyesen, tehát ne csak húst, hanem mellé rizst, vagy ha főznek pl. húslevest, kaphat belőle tésztát, sárgarépát is (puffasztó természetesen ne legyen, ilyen pl. a bab, lencse).... Ha nem eszi a tápot nem baj (bár én többfélét kipróbálnék, nem csak a "nagy" márkákat), próbálja meg belekeverni a főtt ételbe. A hús is lehet "változatos": nemcsak csirke, marha, pulyka létezik, ott van a hal, vad, bárány stb... Egyébként szerintem szerencsésebb, ha kedvence vegyesen kap tápot, és otthoni/főzött ételeket.
Üdvözlöm! Ezt azért teszik, mert a teknősök így udvarolnak egymásnak. Félreértések elkerülése végett.. két him teknős ugyan úgy udvarol egymásnak mint egy hím a nősténynek.. így ebből ivart meghatározni illetve az ivarukra következtetni nem lehet Üdv-ÉVa
A mókusok a magányosak, csak a párzás idejére jönnek össze, de a ketreces tartásban az ellentétes nemű egyedek jól eltűrik egymást, összebújva alszanak, ritkán veszekednek, nagyon szépen elvannak egymás mellett. Azt állítják, a szabad természetben nincs állandó területe, de 100-800 hektár földterületen érzi jól magát, és itt megtalálja a létfenntartásához szükséges élelmet, búvóhelyet. Nekem ez a mókusház nem tűnik nagynak, 3nak meg pláne nem, nagyobbra lenne szükség. további infó: http://5mp.eu/web.php?a=mokustanya&o=00OuL2xQ_n
A legvalószínűbb ok a prosztata gyulladása lehet, de a húgyhólyag megbetegedése is okozhatja a leírt tüneteket. Ennek kiderítéséhez ultrahang vizsgálatot és a vizelet bakteriológiai és antibiotikum rezisztencia vizsgálatát javaslom.