4961. Minden a pásztorkutyákról - konferencia Szegeden
Idén május 12-13-án Szegeden tartják az első Közép-európai Pásztorkutyás Konferenciát, a KEPCon-t.
Idén május 12-13-án Szegeden tartják az első Közép-európai Pásztorkutyás Konferenciát, a KEPCon-t.
Ez a kilenc kismókus a kései, már a tavasz beköszönte után elvégzett területrendezési munkálatok miatt szorul most a mi gondoskodásunkra. - olvasható a Bechtold István Természetvédelmi Látogatóközpont oldalán. A vackaiknak otthont adó fák gyors felszámolása alatt a szülőknek nem volt lehetőségük átmenekíteni őket egy másik fészekbe.
Lizicai Márk, az Akvaristák Magyarországi Egyesületének tagja izgalmas előadást tartott a Halak Napján az etikus díszhaltartásról. Videó.
Az április 16-án induló 1 Ft + 1% kampányában a felelős állattartás és az állatmentés fontosságára hívja fel a figyelmet, a PreVital és a Noé Állatotthon
Folytatódik a JOY magazin jótékonysági programja, a JOY-Tündér, amelynek keretében minden megvásárolt májusi lapszámmal a NEO Magyar Segítőkutya Közhasznú Egyesületet is támogatják az olvasók.
Igen, ha szereti, megeszi.
A vakarózást tengerimalacodnál több, a bőr mélyebb rétegeiben vagy felszínén élő, külső élősködő is előidézheti (pl. atkák a bőr mély rétegéből Trixacarus caviae (bőratka), Demodex caviae (szőrtűszőatka), atkák a bőr felszínén élősködve Cheyletiella parasitivorax (szőratka), Chirodiscoides caviae (szőratka), tetvek közül a Gliricola porcelli és a Gyropus ovalis, gombák közül a Trichophyton mentagrophytes és a Microsporum canis). A felsorolt élősködök közül leírásod alapján tengerimalacod esetében a Trixacarus caviae bőratka a legvalőszínűbb, de ezt csak a bőrkaparék vizsgálati eredményének ismeretében lehet egyértelműen kijelenteni. Ha ez az élősködő okozta a tüneteket, akkor a megfelelő injekciós kezeléseket követően (a viszketés már az első kezelést követő napokban mérséklődik, majd teljesen megszűnik, a második kezelést követő héten a szőrnövekedés is megindul) két hét múlva a tengerimalac tünetmentesen gyógyul. Amennyiben mégsem ez a kórokozó okozta a tüneteket, úgy a bőrkaparék vizsgálati eredménye ismeretében kell a kezelést és az otthoni terráriumi fertőtlenítést elvégezni. Ha gomba okozta a tüneteket, tudnod kell, hogy ez emberre is veszélyes lehet.
Sajnos az általad küldött kép alapján nem tudom beazonosítani, hogy milyen élőlényről van szó, de biztos segítséget kaphatsz a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Karának Parazitológiai Tanszékén.
Szuka vagy kan a kutyus? Ha szuka, akkor álvemhesség lehet... De mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, hogy alaposan megvizsgálja, mert az evés melletti fogyás is aggasztó (daganatos betegség?), és nem fiatal már...
Szakszerű tartás mellett kb. két-három év után lesz ivarérett a gőtéd és még legalább ennyi ideig él.