4961. Minden a pásztorkutyákról - konferencia Szegeden
Idén május 12-13-án Szegeden tartják az első Közép-európai Pásztorkutyás Konferenciát, a KEPCon-t.
Idén május 12-13-án Szegeden tartják az első Közép-európai Pásztorkutyás Konferenciát, a KEPCon-t.
Ez a kilenc kismókus a kései, már a tavasz beköszönte után elvégzett területrendezési munkálatok miatt szorul most a mi gondoskodásunkra. - olvasható a Bechtold István Természetvédelmi Látogatóközpont oldalán. A vackaiknak otthont adó fák gyors felszámolása alatt a szülőknek nem volt lehetőségük átmenekíteni őket egy másik fészekbe.
Lizicai Márk, az Akvaristák Magyarországi Egyesületének tagja izgalmas előadást tartott a Halak Napján az etikus díszhaltartásról. Videó.
Az április 16-án induló 1 Ft + 1% kampányában a felelős állattartás és az állatmentés fontosságára hívja fel a figyelmet, a PreVital és a Noé Állatotthon
Folytatódik a JOY magazin jótékonysági programja, a JOY-Tündér, amelynek keretében minden megvásárolt májusi lapszámmal a NEO Magyar Segítőkutya Közhasznú Egyesületet is támogatják az olvasók.
Üdvözlöm! A halak párosítása jó. ezek együtt tarthatóak. A belső szűrő is megfelelő, a szakboltokban kapható szűrőket kell megnézni és azt venni, amit ehhez a vízmennyiséghez ajánlanak. Nem feltétlenül jobb, ha nagy az áramlás, az erősebb szűrő miatt!
A papagáj csak azt teszi, amit a természetes ösztönei diktálnak. Tavasz van, ilyenkor intenzívebben udvarolnak és, ha nem tojót kapott lakótársnak, hát a hímmel próbálkozik. Ha valakinek nincs elég ideje a papagájával foglalkozni, mindenképp azt ajánljuk, hogy ellenkező nemű párt kapjon. Ha a tulajdonos semmiképp nem akar fiókákat, akkor meg kellene fontolni a madaraktól való megválást.
Kedves Gazdi! A cica láthatólag jó kezekben van, bízzon állatorvosában. Valóban altatni kell a CT-hez, a kockázatot az aneszteziológussal kell megbeszélni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha a Betadine-os kezelésre nem javul feltétlen mutassa meg kollégának. Többféle bőrbetegség lehet.
Sajnos boncolás nélkül én sem tudok mit mondani. Bármi rendelleneség (akár veleszületett is) lehetett nála. A nyújtódzkodós testtartást erős hasi fájdalom ( pl. hasnálmirigy gyulladás) esetén veszik fel a kutyák. De sajnos akár lehetett valami daganata is szegénynek. Nagyon sajnálom, hogy ilyen rövid élet jutott neki.