4961. Minden a pásztorkutyákról - konferencia Szegeden
Idén május 12-13-án Szegeden tartják az első Közép-európai Pásztorkutyás Konferenciát, a KEPCon-t.
Idén május 12-13-án Szegeden tartják az első Közép-európai Pásztorkutyás Konferenciát, a KEPCon-t.
Ez a kilenc kismókus a kései, már a tavasz beköszönte után elvégzett területrendezési munkálatok miatt szorul most a mi gondoskodásunkra. - olvasható a Bechtold István Természetvédelmi Látogatóközpont oldalán. A vackaiknak otthont adó fák gyors felszámolása alatt a szülőknek nem volt lehetőségük átmenekíteni őket egy másik fészekbe.
Lizicai Márk, az Akvaristák Magyarországi Egyesületének tagja izgalmas előadást tartott a Halak Napján az etikus díszhaltartásról. Videó.
Az április 16-án induló 1 Ft + 1% kampányában a felelős állattartás és az állatmentés fontosságára hívja fel a figyelmet, a PreVital és a Noé Állatotthon
Folytatódik a JOY magazin jótékonysági programja, a JOY-Tündér, amelynek keretében minden megvásárolt májusi lapszámmal a NEO Magyar Segítőkutya Közhasznú Egyesületet is támogatják az olvasók.
A nyúl fő eledele a széna. Ha nem kap elég rostot, annak hiányából adódóan kialakulhat alomevés. Kerülni kell a krumpli, kukorica, sok mag adásását, hiszen azok csak rongálják a máját, és betegséget okoznak. Azonban nem feltétlenül a takarmányozás az oka az alomevésnek. Sokszor a szülés közben megzavart szülő is reagálhat így a stresszre.
A tengerimalac fertőződhet kullanccsal vagy bolhával, ezért érdemes a tengerimalacot, a kutyát és a macskát is lekezelni kullancs- és bolhairtóval. Mindhárom állatnak csak a neki megfelelő készítmény adható!
A pongyola pitypang levele etethető rágcsálókkal, mégpedig a magas rosttartartalmú takarmányt igénylőkkel, pl. nyúl, degu, csincsilla. Ha az állat még nem evett ilyet élete során, először csak kis mennyiséggel kell megkínálni, hogy az esetleges hasmenést elkerüljék.
A kevés alomszámnak több oka is lehet. Kisállatoknál nagyon nehéz nyomon követni a méh és petefészek egészségi állapotát. Az okok között szerepelhet a petefészek cystásodása, korábbi tünet nélkül lezajló méhgyulladás, vagy korai magzatok elhalása és felszívódása. Figyelni kell az anya viselkedését, mert rejtett betegség is meghúzódhat a háttérben.
Azt, hogy mennyi folyadékot fogyaszt a nyuszi, a takarmány víztartalma, a környezet hőmérséklete, páratartalma, és a nyuszi aktivitása befolyásolja. Fiatal nyuszi gond nélkül megihat napi fél, egy deci vizet. Felnőtt korban ez akár két deciig is emelkedhet. Ha ennél többet iszik, nagyon sokat pisil, és folyamatosan fogy, akkor esetleg gondolni lehet cukorbetegségre vagy vesebetegségre, amit egy egyszerű vérteszttel lehet igazolni vagy megcáfolni.