4961. Minden a pásztorkutyákról - konferencia Szegeden
Idén május 12-13-án Szegeden tartják az első Közép-európai Pásztorkutyás Konferenciát, a KEPCon-t.
Idén május 12-13-án Szegeden tartják az első Közép-európai Pásztorkutyás Konferenciát, a KEPCon-t.
Ez a kilenc kismókus a kései, már a tavasz beköszönte után elvégzett területrendezési munkálatok miatt szorul most a mi gondoskodásunkra. - olvasható a Bechtold István Természetvédelmi Látogatóközpont oldalán. A vackaiknak otthont adó fák gyors felszámolása alatt a szülőknek nem volt lehetőségük átmenekíteni őket egy másik fészekbe.
Lizicai Márk, az Akvaristák Magyarországi Egyesületének tagja izgalmas előadást tartott a Halak Napján az etikus díszhaltartásról. Videó.
Az április 16-án induló 1 Ft + 1% kampányában a felelős állattartás és az állatmentés fontosságára hívja fel a figyelmet, a PreVital és a Noé Állatotthon
Folytatódik a JOY magazin jótékonysági programja, a JOY-Tündér, amelynek keretében minden megvásárolt májusi lapszámmal a NEO Magyar Segítőkutya Közhasznú Egyesületet is támogatják az olvasók.
Ékszerteknősök esetében a vedlés nem zajlik le olyan gyorsan, mint például kígyók esetében. Sokkal inkább jellemző, hogy elhúzódik a folyamat és nem lehet pontos időtartamot megadni. Növekvő teknősöknél szinte mindig van egy-egy szarupajzs amit éppen levedlenek. Hasonlóan ehhez, a bőr vedlése is folyamatos és általában fehéres foszlány formályában látható, amint a teknősről lóg vagy a vízben lebeg. A vedlés felnőtt korban sem szűnik meg teljesen, bár a mértéke jelentősen lassul. Egy dologra azonban érdemes odafigyelni: elsősorban szabálytalan páncélalakulás esetén a cserélődő szarupajzsok nem minden esetben válnak le. Ilyenkor alatta könnyen fertőzés indulhat meg, ami akár páncélrothadáshoz vezethet.
Üdvözlöm! Az ékszerteknős erősen ragadozó, gyakorlatilag mindenre vadászik, ami mozog. Semmilyen állatot nem javaslok vele együtt tartani, de a halakat nehezen kapják el.
Remélem mire a válasz megírtam már minden rendben van. Ilyen esetben mihamarabb állatorvoshoz kell vinni az állatot!!!
Kedves Pinky20! Nem lesz belőle baj.
T. Kérdező! Az biztos, hogy beteg az állat, de az egyetlen tünet amit leírt , a nehezített légzés..... Oka sok minden lehet: szívbetegség, tüdőgyulladás, hasvízkór, daganat stb. Kivizsgálást igényel, vigye állatorvoshoz! Üdvözlettel: ZOOÁZIS