4961. Minden a pásztorkutyákról - konferencia Szegeden
Idén május 12-13-án Szegeden tartják az első Közép-európai Pásztorkutyás Konferenciát, a KEPCon-t.
Idén május 12-13-án Szegeden tartják az első Közép-európai Pásztorkutyás Konferenciát, a KEPCon-t.
Ez a kilenc kismókus a kései, már a tavasz beköszönte után elvégzett területrendezési munkálatok miatt szorul most a mi gondoskodásunkra. - olvasható a Bechtold István Természetvédelmi Látogatóközpont oldalán. A vackaiknak otthont adó fák gyors felszámolása alatt a szülőknek nem volt lehetőségük átmenekíteni őket egy másik fészekbe.
Lizicai Márk, az Akvaristák Magyarországi Egyesületének tagja izgalmas előadást tartott a Halak Napján az etikus díszhaltartásról. Videó.
Az április 16-án induló 1 Ft + 1% kampányában a felelős állattartás és az állatmentés fontosságára hívja fel a figyelmet, a PreVital és a Noé Állatotthon
Folytatódik a JOY magazin jótékonysági programja, a JOY-Tündér, amelynek keretében minden megvásárolt májusi lapszámmal a NEO Magyar Segítőkutya Közhasznú Egyesületet is támogatják az olvasók.
Kedves Gazdi! Ha korrekt tápot etetnek a kutyussal (pl Royal Canine), akkor semmi szükség nincs rá! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Meg lehet próbálni egy szemcseppentőből fiziológiás/0.9%/konyhasóoldatot cseppenteni az orrlyukba, hogy az fellazítsa a megtapadt homokszemet. Ha ez nem vezet eredményre, akkor forduljon inkább állatorvoshoz!
Feltétlen nézesse meg állatorvossal. Lehet a seb mélyén valamilyen idegentest, vagy lehet akár tumor is. A problémát házilag nem fogja tudni megoldani...
Lehet emlő gyulladása, és emlő daganata is. A kettőt ebben az esetben csak úgy lehet elkülöníteni, ha citológiai mintát veszünk a duzzanatból. Ez egy kis, fájdalommentes beavatkozás, nem kell hozzá altatni sem a kutyát. Érdemes minél hamarabb megcsináltatni, mert ha daganatos az emlő, minden nap számíthat... Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Dominancia jelzése, kell a megfelelő terület a domináns kannak. Üdv