4971. A brit uralkodó utolsó corgi kutyája is elpusztult
II. Erzsébet királynő utolsó corgi kutyája is elpusztult, több mint hetven évnyi korszakot lezárva a brit uralkodó életében.
II. Erzsébet királynő utolsó corgi kutyája is elpusztult, több mint hetven évnyi korszakot lezárva a brit uralkodó életében.
Május 6-án ismét megrendezik a Felelős Állattartás Napját az újpesti Rex Állatszigeten.
A Visegrádi-hegységben és a Pilisvörösvári-medencében 56 kilométer, lóval is végigjárható túraútvonalat alakítottak ki, valamint négy erdei szálláshely mellett nyári istállókat létesítettek - mondta a Pilisi Parkerdő Zrt. vezérigazgatója az Apátkúti Vadászházban tartott sajtótájékoztatón.
Május elsején szabadtéri kutyabarát fürdőt nyílik Tiszafüreden, a Morotva Kerékpáros Pihenőpark előtti területen, az ottani holtág szabadstrandi részén. Ez lesz az első ilyen jellegű szolgáltatás az ország keleti részében - közölte a város polgármestere az MTI-vel.
Rendhagyó kampánnyal hívja fel a tudatos örökbefogadásra a figyelmet a Rex Alapítvány, a május 6-án második alkalommal megrendezett Felelős Állattartás Napja alkalmából. A felelős állattartás első lépése ugyanis azon társ megtalálása, akivel hosszú távon együtt tudunk élni. Ezért a leendő gazdiknak meg kell ismerniük új védencük tulajdonságait, még a nagy döntés meghozatala előtt.
Kedves Állattartó! A legyek elleni védekezés mindig is egy kényes területe volt a külső élősködők elleni kezeléseknek. Van forgalomban kifejezetten legyek elleni "spot-on" készítmény, hatásáról vegyesek a visszajelzések. Repellens hatású nyakörvet is árulnak, mely leírásában a legyek azonban nem szerepelnek. A fő problémát az esetlegesen a közelben tartott haszonállatok szokták jelenteni, a trágyában szaporodó legyek százával szokták ellepni kedvenceinket is. Érdemes az állatok kezelését a környezeti gyérítéssel együtt végezni. Állatpatikákban, állatorvosánál akár mindkét módszerre alkalmas terméket is talál. A fülön, farokvégen keletkező nedvező sebeket minél hamarabb el kell látni, kifejezetten legyek elleni sebolajjal bekenni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Javasolom, egy kutyaiskola, kutyakiképző segítségét, akár háznál is.
Forduljanak állatorvoshoz a megfelelő kezelésért, ha nem javul.
A hullámospapagáj alapvetően monogám, de mivel a hím hajlamos a "félrelépésre" (különösen, ha a tojó tojásokon ül), nem ajánlott másik tojót a kalitkába engedni. Felesleges veszekedésekhez vezetne, illetve zavarná a szaporodás menetét. Nem valószínű, hogy a mostani költés eredményes, de erről meggyőződhet, ha megtapintja a tojásokat és azok hidegek, vagy egy lámpa fénye felé fordítva áttetszők. Ekkor a tojásokat el kellene venni, hogy a következő költés sikerét ne akadályozzák.
Nehéz eset, hosszú kórtörénet. Azt tudnám javasolni, hogy keressenek fel egy másik állatorvost, aki esetleg jobban ért ehhez a területhez... Levélen keresztül nehéz jó választ adni, de feltétlen szükség lenne egy teljes vérlaborra, pajzsmirigyfunkcióra is, ha még nem készült. Valószínűleg allergiás eredetű problémával állunk szemben. A hosszabb távú szteroid-kezelésnek számos nem szerencsés következménye is lehet...