4976. Sünit találtál az út szélén? Így mentheted meg!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Egész napos családi program keretében hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Vigyél Haza Alapítvány és Lipótváros önkormányzata szombaton, az Olimpia Park sétányán megszervezett Belvárosi Kutyafesztiválon.
Egy kísérleti kutyanapot követően minden péntek állatbarát nappá vált a Telenornál. Ilyenkor a kutyás munkatársak behozhatják kedvenceiket az irodába, az állatok jelenléte pedig kellemes, lazább hangulatot teremt a székházban.
Még mindig hatalmas veszélyt jelent saját és kisállataink egészségére számos oltással megelőzhető betegség: a halálos kimenetelű veszettség például a világ népességének felét fenyegeti.
Első pillantásra lehetetlen feladatnak tűnhet éjszakai életmódot folytató madarak megfigyelése, de szerencsére a fészkelő baglyok felmérése egyike a létező legegyszerűbb madármegfigyelési módszereknek - ehhez ugyanis a madarakat nem is kell látni!
A legfontosabb kellékek: Alomtálca és lapát etető és itató tálka nyakörv és póráz (jó, ha a kijáró macska állíndóan viseli a lakcímével ellátott nyakörvet) fekhely (sokféle kapható) szállítókosár kefe és fésű (hosszú szőrű macskák esetében elengedethetetlen karomkoptató játékszerek
A kan kutyák ivartalanítása gyakorlatilag egy komplikáció mentes, rutin beavatkozás. Az alkalmazott műtéti technikától (módszertől) függően a műtét után vagy van egy kis vérzés, vagy nincs. A korábbi műtéti eljárások során a bőrsebet nem zárták, így a nyitott seben keresztül némi véres savó ürült a herezacskóból, és a bőrseb ereiből is jelentkezhetett némi vérzés, ami azonban rövid idő alatt megszűnt. Manapság a bőrsebet is zárják, illetve bizonyos esetekben a herezacskót is eltávolítják. Ilyenkor a zárt bőrseben keresztül általában nincs vérzés. Amennyiben a műtét során a here eltávolításánál a függesztő szalagnál futó érfonatot ("repkényfonat") nem kötik el biztonságosan, vagy a kötés röviddel a műtét után meglazul, jelentkezhet akár jelentősebb vérzés is. Továbbá nem szűnő vérzés jelentkezhet abban az esetben is, ha az állatnak véralvadási zavarai vannak. Ez jelentkezhet betegség következtében, de véralvadást gátló anyag okozta mérgezés (pl. patkányméreg fogyasztása) következtében is. Az állat állapotára, gyengeségére való tekintettel javaslom, hogy az állat állapotának javulásáig rendszeresen keressék fel az állatorvost, és ne "házipatikával" próbálják meg orvosolni a problémát!
Amennyiben a pajzsmirigy érték "alsó határon van", az azt jelenti, hogy még éppen jó. Ezért az a gyanúm, hogy a szőrhiányt a kölyök harapdálása okozza. Erről legkönnyebben úgy bizonyosodhatnak meg, ha az állatokat időlegesen elkülönítik egymástól.
Az oka egy fajta területjelölés vagy valamilyen birtoklás kifejezése. Rajta kell kapni néhányszor és erős hanggal vagy vízspricceléssel megijeszteni.
Kedves Gazdi! A leírása alapján biztos, hogy központi idegrendszeri tüneteket mutatott a cica, durva fájdalomtünetek kíséretében, amely bizonyos idő múlva spontán megismétlődött. Sajnos léteznek olyan epilepsziák, amelyek hihetetlen fájdalommal járnak, de az Ön által leírt számomra kevés információ alapján nem tudom behatárolni, hogy organikus neurológiai tünetekről vagy epilepsziás rohamról van szó. A mérgezést ki tudom zárni. Részletesebb információk érdekében kérem, hívjon a +36-1 360-0334-es telefonszámon rendelési időben! Rendelési idő: H-Sz-P.: 9-12, K-Cs.: 16-20. Üdvözlettel: Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu kissgabriella@vipmail.hu