4976. Sünit találtál az út szélén? Így mentheted meg!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Egész napos családi program keretében hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Vigyél Haza Alapítvány és Lipótváros önkormányzata szombaton, az Olimpia Park sétányán megszervezett Belvárosi Kutyafesztiválon.
Egy kísérleti kutyanapot követően minden péntek állatbarát nappá vált a Telenornál. Ilyenkor a kutyás munkatársak behozhatják kedvenceiket az irodába, az állatok jelenléte pedig kellemes, lazább hangulatot teremt a székházban.
Még mindig hatalmas veszélyt jelent saját és kisállataink egészségére számos oltással megelőzhető betegség: a halálos kimenetelű veszettség például a világ népességének felét fenyegeti.
Első pillantásra lehetetlen feladatnak tűnhet éjszakai életmódot folytató madarak megfigyelése, de szerencsére a fészkelő baglyok felmérése egyike a létező legegyszerűbb madármegfigyelési módszereknek - ehhez ugyanis a madarakat nem is kell látni!
A görögteknősöknél a farok különbözik a két ivarnál. A hímek farka vastagabb a nőstényekénél. A teknősöket hetente egyszer, langyos vízben érdemes megfürdetni.
Amikor a kutya megharapta, akkor a nagyobb baj megelőzéseként homeopátiás gyógyszerrel lehetett volna kezelni a kis lógófülűt. Most már nem ajánlom a "házilagos" kezelését. Tehát: irány az állatorvos!
Macskák tüzelésénél nem jellemző a vér megjelenése, a tüzelésre inkább az állat viselkedése (fetrengés, vernyogás, dörgölőzés, stb.) utal és emellett a péra enyhe duzzanata, nedvesedése látható. A vér talán valami sérülés, harapás következtében kerülhetett a fekhelyre, a bágyadtság indoka lehetne ebben az esetben a magas láz (például sebfertőzés következtében). Javasolnám, hogy állatorvosnak mutassák meg a cicát, ha még mindig betegeskedik.
A "lánynak vásárolt papagáj nem repül, mintha valamije megsérült volna, plusz az egyik szemét soha nem nyitja ki teljesen, mintha nem is tudná" - részét itt nem tudom részletezni. A leírása alapján ugyanis a kis papagájt állatorvosnak kellene megmutatni, mert egy alapos kivizsgálás kiderítené, hogy van-e sérülése. A kérdésnek a második része, miszerint "másik papagáj odarepül mellé és a csőre körül valamit csinál" - szerintem arra utalhat, hogy egy párról van szó és ezért a hím madár udvarol a kislánynak.
Ez a viselkedés a kutyánál ösztönös és nem nagyon lehet rajta változtatni. Rá kell szólni határozottan, de büntetni nem érdemes. A tüzelés lezajlása után általában megszűnik a probléma. Esetleg nyugtatni lehet még, de ezzel feltétlenül forduljon állatorvoshoz.