4976. Sünit találtál az út szélén? Így mentheted meg!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Egész napos családi program keretében hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Vigyél Haza Alapítvány és Lipótváros önkormányzata szombaton, az Olimpia Park sétányán megszervezett Belvárosi Kutyafesztiválon.
Egy kísérleti kutyanapot követően minden péntek állatbarát nappá vált a Telenornál. Ilyenkor a kutyás munkatársak behozhatják kedvenceiket az irodába, az állatok jelenléte pedig kellemes, lazább hangulatot teremt a székházban.
Még mindig hatalmas veszélyt jelent saját és kisállataink egészségére számos oltással megelőzhető betegség: a halálos kimenetelű veszettség például a világ népességének felét fenyegeti.
Első pillantásra lehetetlen feladatnak tűnhet éjszakai életmódot folytató madarak megfigyelése, de szerencsére a fészkelő baglyok felmérése egyike a létező legegyszerűbb madármegfigyelési módszereknek - ehhez ugyanis a madarakat nem is kell látni!
Kedves Gazdi, Az állattartás felelősséggel jár, sajnos nem tudunk segíteni, mindenképpen orvoshoz kellene vinni. Sokszor a nem helyes táplálás is gond lehet, nagytestű kutyafajták helyes táplálása >> Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen bénulásos/ sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Kedves gazdi, a macskának mindig szabad utat kell biztosítani az almohoz! - szerencsések, hogy ilyen még nem történt, egy alkalom az lehet véletlen is, az még nem rendszer :) lehet nem bírta tartani, engedjék, hogy mindig mehessen az almához, amikor csak szeretne.
Ha aggasztja az elváltozás, vagy növekednének, szaporodnának, vigye állatorvoshoz a kutyát, aki mintát tud venni belőle szövettani vizsgálatra. A papilloma/szemölcs/, vírusos eredetű. Ha csak pár van belőle akkor érdemes kauterizálni/hővel elpusztítani a vírusokat/. Érdemes tehát mielőbb állatorvoshoz fordulni. Olvass tovább! A kutyán lévő szemölcsöket lehet-e kezelni szemölcsírtóval?
A mesterséges táplálást macskatápszerrel könnyűszerrel elvégezhetjük. Azonos mennyiségű port ugyanannyi vízben oldjunk fel. Ezt 42 °C-ra melegítsük. Az etetést a legfinomabb puhaságú, kisbabák számára gyártott, vegyszermentes fültisztítóval vagy szemcseppentővel végezzük. Ezekből a tápot óvatosan kiszívogatják a fiókák. Bővebben a táplálásról >>
Kedves érdeklődő! Azt javasolnám elsősorban, hogyha lehetősége van rá, vigye el a hörcsögöt szakorvoshoz, minél hamarabb!! Természetesen jó az emberi szemcsepp, de nem akármelyik, mivel bizonyos összetevőkre allergiásak lehetnek. A ciloxan nevű - vényköteles - szemcsepp az, ami alkalmazható hörcsögöknél is, viszont ezt se használja egy hétnél tovább. Vagy váltva kamillateával, 1 hét ciloxan 2 hét kamilla. Ha továbbra sem javulna a csipásodás, akkor két dolog jöhet szóba, vagy szürke-hályog, vagy daganat. Egyik esetben sem fog javulni sajnos a csipásodás, de szürke-hályoggal még sokáig élhet. Éppen ezért javaslom, hogy vigye el lehetőleg specialistához, mert így látatlanban nem lehet A-t vagy B-t mondani. De a kérdésére válaszolva alkalmazható emberi szemcsepp, és jó eséllyel használni is fog, de egy orvosnak látnia kellene a hörcsögöt. Ami az aggasztó az a puffadás és hogy alig mozog, ne nézze, hogy szenved, vigye el orvoshoz.