4976. Sünit találtál az út szélén? Így mentheted meg!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Egész napos családi program keretében hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Vigyél Haza Alapítvány és Lipótváros önkormányzata szombaton, az Olimpia Park sétányán megszervezett Belvárosi Kutyafesztiválon.
Egy kísérleti kutyanapot követően minden péntek állatbarát nappá vált a Telenornál. Ilyenkor a kutyás munkatársak behozhatják kedvenceiket az irodába, az állatok jelenléte pedig kellemes, lazább hangulatot teremt a székházban.
Még mindig hatalmas veszélyt jelent saját és kisállataink egészségére számos oltással megelőzhető betegség: a halálos kimenetelű veszettség például a világ népességének felét fenyegeti.
Első pillantásra lehetetlen feladatnak tűnhet éjszakai életmódot folytató madarak megfigyelése, de szerencsére a fészkelő baglyok felmérése egyike a létező legegyszerűbb madármegfigyelési módszereknek - ehhez ugyanis a madarakat nem is kell látni!
Verekednek. Nem olyan, mintha verekednének, hanem ténylegesen verekednek és harcolnak egymással. Én külön tenném őket, mivel kárt is tehet egymásban. Nem számít, hogy testvérek, mára már ivarérett felnőtt állatok lettek és "rivalizálásos" harc megy közöttük.
A két fajta között elég nagy különbségek vannak. Bár látszólag kistestű, szőrős ebek, mindkét fajtának a sztenderd leírása különbözik egymástól. A két fajtáról leírásokat az alábbi honlapon talál. Ha egy ilyen pároztatás mellett döntenének, a kiskutyák mind keverékek lennének.
Ha a férje tényleg allergiás a kutyaszőrre, nincs lehetőségük kutyát tartani lakásban. Megoldás lehet az, hogy udvarban, kertben tart kutyát vagy meztelen kutyát vesz (kínai, perui meztelen kutya).
Miért kellene eladni? Valószínűleg leszakadt a karma. Lehet, hogy kinő majd, de előfordulhat, hogy nem. Ettől még teljes értékű madár :) és szerintem különösebb tennivaló sincs vele.
Kedves Gazdi! Ilyen esetekben mindig szem előtt kell tartani a kiskutyát és ha 1-2 nap alatt nem tapasztalunk az állapotában javulást, állatorvossal ki kell vizsgáltatni. Ha rosszabodik az állapota (láz, hányás, hasmenés, stb.) rögtön kell segítséget kérni a dokitól.