4976. Sünit találtál az út szélén? Így mentheted meg!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Egész napos családi program keretében hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Vigyél Haza Alapítvány és Lipótváros önkormányzata szombaton, az Olimpia Park sétányán megszervezett Belvárosi Kutyafesztiválon.
Egy kísérleti kutyanapot követően minden péntek állatbarát nappá vált a Telenornál. Ilyenkor a kutyás munkatársak behozhatják kedvenceiket az irodába, az állatok jelenléte pedig kellemes, lazább hangulatot teremt a székházban.
Még mindig hatalmas veszélyt jelent saját és kisállataink egészségére számos oltással megelőzhető betegség: a halálos kimenetelű veszettség például a világ népességének felét fenyegeti.
Első pillantásra lehetetlen feladatnak tűnhet éjszakai életmódot folytató madarak megfigyelése, de szerencsére a fészkelő baglyok felmérése egyike a létező legegyszerűbb madármegfigyelési módszereknek - ehhez ugyanis a madarakat nem is kell látni!
A nyálcsorgás lehet valóban fogbetegség jele, ha az nem áll fenn akkor a nyálmirigygyulladás vagy nyálkő jöhet szóba, de azt szintén elég könnyen lehet diagnosztizálni. Ha a nyelés akadályozott és azért folyik a nyála, akkor szóbajöhet ideggyulladás a nyelést beidegző idegeknél, esetleg más általános betegség, pl. veseelváltozás, amely kísérő tünete lehet a nyálzás, étvágytalanság. Tovább és alaposabban ki kell vizsgáltatni őt, vérvétel és esetleg garatröntgen is szóba jöhet. Remélem, azért egy antibiotikumos kezelést kapott! Gondolom veszettségoltása rendben van. Ennyit tudok segíteni így a távolból...
Először a pórázhoz és a szájkosárhoz érdemes hozzá szoktatni. Ezt sétáltatás folyamán érdemes alkalmazni, hogy a kutya kellemes élménnyel kösse össze, az egyébként számára kényelmetlen dolgot. Ha már nem ellenkezik a szájkosár ellen, szépen sétál a pórázon, akkor érdemes kivinni a végállomásra, és az álló szerelvények között sétálni vele. Ha ezt jól tűri, fel lehet szállni egy még nem induló járműre és ott adni neki egy pár szem eledelt vagy virslit. Semmiféleképpen ne várd meg, hogy a vonat elinduljon. Csak szállj föl, meg le, akár egymás után többször is, sétálj vele az ülések között. Ha már ez jól megy, akkor meg lehet várni, hogy a motorokat be indítsák, aztán egy megállót utazni, majd visszasétálni, játszani a kutyussal. Lehetőleg ne egyedül próbálkozz. Ha most szánsz rá egy kis időt és energiát, később várni fogja a kutya, mikor utazhat megint, és nem lesz többé probléma a felszállás. Lényeg a fokozatosság! A kutya mindig egy jó élménnyel tudja összekötni a számára ismeretlen, félelmet kiváltó dolgokat. Sok türelmet és szerencsét a kutyádhoz!
Hét hetes korban véglegesen nem lehet még operálni a befelé forduló szemhéjakat, de fel kell ölteni őket, mert a szaruhártya tartós károsodását okozhatja. Később plasztikai műtéttel végleg meg kell oldani a panaszt.
Lehet, hogy a nem megfelelő alomból kiszálló por okozza a malacka kötőhártyagyulladását. Mindenesetre javaslom, hogy vigye állatorvoshoz, aki majd megvizsgálja a szemét és megfelelő kezelésben részesíti.
A felugrálásról úgy tudja leszoktatni, hogy a térdét kitartva, a kutyát ellöki magától. Ne tartsa a lábát folyamatosan magasan, csak amikor a kutya felugrik. Ha nem hagyja abba mégsem, akkor mindig kicsit erélyesebben lökje el magától. Mindig kísérje egy vezényszó ("nem, rossz, nem szabad!"). A kéz harapdálásával ugyanez a helyzet, csak rá kell ütni az orrára, és közben ("nem, fúj!") paranccsal megerősíteni.