4976. Sünit találtál az út szélén? Így mentheted meg!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Egész napos családi program keretében hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Vigyél Haza Alapítvány és Lipótváros önkormányzata szombaton, az Olimpia Park sétányán megszervezett Belvárosi Kutyafesztiválon.
Egy kísérleti kutyanapot követően minden péntek állatbarát nappá vált a Telenornál. Ilyenkor a kutyás munkatársak behozhatják kedvenceiket az irodába, az állatok jelenléte pedig kellemes, lazább hangulatot teremt a székházban.
Még mindig hatalmas veszélyt jelent saját és kisállataink egészségére számos oltással megelőzhető betegség: a halálos kimenetelű veszettség például a világ népességének felét fenyegeti.
Első pillantásra lehetetlen feladatnak tűnhet éjszakai életmódot folytató madarak megfigyelése, de szerencsére a fészkelő baglyok felmérése egyike a létező legegyszerűbb madármegfigyelési módszereknek - ehhez ugyanis a madarakat nem is kell látni!
Ha sikeres lesz a műtét, akkor hibátlanul fog működni a kutya. De azt javaslom, minden részletkérdésről majd az operációt végző állatorvos ollégát faggassák ki!
Ha nem tudja a kiskutyákat kiszedni és megfelelő alomban elhelyezni, félő, hogy segítséget sem tud nyújtani nekik, elpusztulhatnak. Próbálja meg óvatosan felkeresni a kiskutyákat, remélhetőleg az anyaállatot ez nem stresszeli.
Ehhez hasonló kérdésünk már többször is volt, a válaszokat az alábbi linken olvashatod.
Igen, ajánlott, az előnyökről itt olvashatsz: www.ivartalanitas.hu
Ha a madár legalább 10 hónapos, akkor lehetséges, hogy ivaréretté vált és "etetni" kezd. A másik "lehetőség", hogy emésztőrendszeri problémái vannak, ami a kézzelnevelt madarakra fokozottan jellemző. Szervi problémát röngennel, baktériumfertőzést, többek közt bélsárvizsgálattal lehet kimutatni. Vagyis fel kellene keresni egy szakrendelőt.