4976. Sünit találtál az út szélén? Így mentheted meg!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Egész napos családi program keretében hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Vigyél Haza Alapítvány és Lipótváros önkormányzata szombaton, az Olimpia Park sétányán megszervezett Belvárosi Kutyafesztiválon.
Egy kísérleti kutyanapot követően minden péntek állatbarát nappá vált a Telenornál. Ilyenkor a kutyás munkatársak behozhatják kedvenceiket az irodába, az állatok jelenléte pedig kellemes, lazább hangulatot teremt a székházban.
Még mindig hatalmas veszélyt jelent saját és kisállataink egészségére számos oltással megelőzhető betegség: a halálos kimenetelű veszettség például a világ népességének felét fenyegeti.
Első pillantásra lehetetlen feladatnak tűnhet éjszakai életmódot folytató madarak megfigyelése, de szerencsére a fészkelő baglyok felmérése egyike a létező legegyszerűbb madármegfigyelési módszereknek - ehhez ugyanis a madarakat nem is kell látni!
Nem, ez nem lehetséges. A kutyák, 3-6 hónapos koruk között váltják a tejfogaikat rendes, végleges fogakra. (Fog vagy íny betegsége vagy sérülése azonban lehet a rágás kiváltó oka!)
Az elmondottak alapján valószínűleg csak zsírszövetről van szó, de egy tapintásos vizsgálattal az állatorvos egyértelműen meg tudja nevezni. A következő vizsgálat alkalmával kérje erre állatorvosát!
Bizonyára izgalmas kérdés, hogy a duzzanat mitől lehet (pl. gyulladás, ödéma, fertőző betegség), és azt mi váltotta ki, jelen esetben azonban ezeknél sokkal fontosabb, hogy az állatot mielőbb elvigye állatorvoshoz, különös tekintettel arra, hogy az állat nem tud vizelni. A vizsgálat során valószínűleg arra is választ fog kapni, hogy mi van a tünetek hátterében.
Vitaminokkal kell dúsítani az eleséget. Vagy vegyenek mellé párt.
Miért kell erről leszoktatni ? Kérdésében az izgalmi állapot és a fegyelmezés közötti összefüggést nem igazán értem. Minden kutyának természetes, hogy egy izgalmi szintre kerül és egy fajta üdvözlési rituáléval köszönti a gazdit. Amennyiben ennek mértéke, formája nem kívánatos, - akkor ennek kezelésére megfelelő tréningmódszerek vannak. A fegyelmezés lehetőségeinek leírása meghaladja ennek a fórumnak a terjedelmi lehetőségeit.