4976. Sünit találtál az út szélén? Így mentheted meg!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Sokszor összefuthatunk egy-egy bajba került sünivel, mutatjuk, mit tehetsz, és azt is, hogy mi jelentheti a valós segítséget!
Egész napos családi program keretében hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Vigyél Haza Alapítvány és Lipótváros önkormányzata szombaton, az Olimpia Park sétányán megszervezett Belvárosi Kutyafesztiválon.
Egy kísérleti kutyanapot követően minden péntek állatbarát nappá vált a Telenornál. Ilyenkor a kutyás munkatársak behozhatják kedvenceiket az irodába, az állatok jelenléte pedig kellemes, lazább hangulatot teremt a székházban.
Még mindig hatalmas veszélyt jelent saját és kisállataink egészségére számos oltással megelőzhető betegség: a halálos kimenetelű veszettség például a világ népességének felét fenyegeti.
Első pillantásra lehetetlen feladatnak tűnhet éjszakai életmódot folytató madarak megfigyelése, de szerencsére a fészkelő baglyok felmérése egyike a létező legegyszerűbb madármegfigyelési módszereknek - ehhez ugyanis a madarakat nem is kell látni!
A felsorolt magok szerepelnek abban a keverékben is, amit mi adunk a nimfáknak. Persze a borsó és kukorica kivételével, amit nem valószínű, hogy megegyenek, de ha mégis, nem lesz bajuk tőle. A kukorica megfelelő takarmány lenne, csak a kisebb madarak számára túl kemény az összetörésre, míg a borsó nehezen emészthető a papagájok számára, de kis mennyiségben jó fehérje forrás.
A Carprox (gondolom ezt szedte) hatóanyaga ugyan az mint a Rimadyl hatóanyaga, tehát ha az egyik nem hatott a másik sem fog. Nagytestű kutyáknál gyakran találkozunk ízületi problémákkal, melyeknek az okát általában meg lehet találni (dysplasia, porcleválás, szalagszakadás stb.). Minden esetben törekedni kell a pontos ok tisztázására, és ha lehetséges minél hamarabb megoldani azt. Javaslom, hogy keressen fel egy ízületi megbetegedésekkel foglalkozó állatorvost (orthopedus), aki vizsgálat után tájékoztatni fogja a lehetséges megoldásokról. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika
Ez sok dologtól függ. A lárvák fejlettségi állapotától, a hőmérséklettől és tárolástól. A petéktől a bebábozódásig általában 3-4 hét telik el.
Elég sok mindenen ment keresztül mostanában az a madár. Mint már említette, nincs más hátra, csak egy alapos állatorvosi vizsgálat!
Javaslom, hogy adjon neki szőroldó pasztát, mely állatpatikákban vagy állatorvosnál beszerezhető. Ha nem szűnik meg a probléma, forduljon állatorvoshoz.